TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Proč koronavirus nepůsobí na všechny stejně

31. 3. 2020 | Celostní medicína, Novinky

Jakým způsobem působí koronavirus na různé skupiny osob? Proč je důležité se nejen v této době zaměřit na správnou stravu? A existuje něco, čím se proti nákaze bránit?

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Karanténa: Naše studio je zavřeno, ale restaurace opět vaří.

Koronavirus nepůsobí na všechny stejně

Například děti jím procházejí téměř bez příznaků. Ovšem pro seniory a oslabené lidi může mít i fatální dopad. Rozdíl v působení na člověka je v obranyschopnosti. To znamená v tom, co člověk jí. Podle toho totiž vypadá stav jeho vnitřních orgánů a také jeho meridiánů.

Záleží, jestli se v nich energie může, nebo nemůže volně pohybovat. Protože obranyschopnost není jen slovo. Jedná se o proces podobný tomu, když je napadený například stát. Stejným způsobem se brání i tělo.

Ochranná energie se drží pod povrchem těla (ve stejné hloubce jako meridiány). Tato energie se přitom musí volně a lehce pohybovat, aby byla schopná tělo ochránit před vstupem viru do těla. A zároveň musí mít sílu jej případně zlikvidovat.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak si udržet zdravé vnitřní prostředí v těle

Zaměřte se na správnou stravu

Proto je velmi důležité i to, co jíme. Strava by měla být především jednoduchá a chutná. Není těžké takovou stravu připravit. Není to náročné finančně, ani časově. Jediné, co je potřeba změnit, je přístup ke stravování obecně a vztah k sobě. Do auta si nikdo nedovolí natankovat nekvalitní palivo, ale do sebe často člověk nahází, co zrovna vidí. A přitom tělo je několikanásobně citlivější než nejdražší auto.

Děti jsou odolnější mimo jiné i proto, že trvá několik let, než se meridiány začnou zanášet a vnitřní orgány ztrácet svoji kondici.

Ale naopak i člověk nad 70 let nemusí být nutně slabý a neschopný obrany. Jedná se jen o otázku volby. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Víte, co vám mohou způsobit příliš složité potraviny?

Čím se bránit proti nákaze?

Mnoho lidí mi nyní píše, čím se mají bránit proti nákaze. Očekávají přitom, že jim dodám seznam bylin, mastí, nebo tinktur.

Pravdou ovšem zůstává, že obrana musí v prvé řadě přicházet zevnitř. Doporučuji proto:

Navíc můžete přidat masáže meridiánů a dýchací cvičení. Jak na něj najdete v mém e-booku.

Většina z vás již své meridiány zná. Pokud mezi tyto osoby nepatříte, prostě jen rozmasírovávejte ta místa na těle, která vás aktuálně bolí. Díky tomu uvolníte bloky energie a jakmile se situace uklidní, můžeme vám meridiány vyčistit v našem studiu.

Přečtěte si i další články

Závěrem vám přejeme, abyste situaci zvládli bez jakékoliv újmy. A aby vám to všechno pomohlo získat k sobě a životu hlubší vztah. Pokud máte čas, můžete si přečíst i naše další články:

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera