Celostní medicína

6 způsobů, jak člověk uzavírá svůj perikard a systém 3 ohňů

V minulém článku jsme si okrajově představili systémové orgány perikard a 3 ohně. V tomto článku se budeme zabývat příklady konkrétních situací, kterými si člověk sám sobě způsobuje potíže a spouští uzavírání zmíněného systému. Zároveň vám prozradím veškeré symptomy, které se s jednotlivými situacemi pojí. Možná se mezi nimi poznáte i vy. 

Perikard a tři ohně

Perikard a 3 ohně: jak systém funguje a co může způsobit jeho uzavření?

V našem studiu se hodně do hloubky zabýváme energetickými dráhami, neboli meridiány. V tomto článku se podrobněji podíváme na meridiány perikardu a tří ohňů, které jsou pro náš život velmi podstatné. 

Proč jsou bolesti kloubů často spojeny se zlostí a stresem

Klienti, kteří k nám přichází s bolestmi kloubů, s námi v některých případech nespolupracují. I když takovému pacientovi příčinu problému ukazujeme znovu a znovu, stále se vrací k názoru, že jeho problém prostě jen tak přišel. A že po akupunktuře může jen tak odejít. To je však velký omyl. Bolesti kloubů mají vždy psychosomatickou příčinu a ve většině případů souvisí se zlostí. Vysvětleme si to na jednoduchém příkladu. 

Co jíst, abyste se vyhnuli respiračním onemocněním

V minulých článcích jsem psala o tom, jak udržet naše plíce a tlusté střevo v co nejlepší kondici a tím se i vyhnout periodickým respiračním onemocněním. V tomto článku se zaměřím hlavně na stravu. Co si dopřát k snídani, obědu a večeři? A čím konkrétně ve stravě nahradit maso?

Jak správně udržovat systém plic a tlustého střeva

V minulém článku jsem popisovala, jak se pravidelně ročně čistí systém plic a tlustého střeva. Zmínila jsem se o tom, že se toto čištění často zaměňuje za chřipku, kdy je léčba antibiotiky spíše kontraproduktivní. V tomto článku se budu věnovat prevenci. Podíváme se na to, jak se svým tělem a konkrétně se systémem plic a tlustého střeva pracovat a jak se o něho starat, aby se nezanášel příliš a čištění nebylo tak náročné.

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera