TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Čínská medicína

I zajištěné lidi může trápit špatný psychický stav

Zajištění lidé mají skvělé životní podmínky, dodržují životosprávu a zaměřují se na práci na sobě. Přesto se u nich mohou objevovat pocity nejistoty, úzkosti, deprese a špatná nálada. Jak je to možné? 

Co ubližuje našemu žlučníku a jak jeho zdraví podpořit

V minulém článku jsme si vysvětlili, že játra a žlučník tvoří pár, a to společně s dalšími částmi těla a psychickými stavy. Jedná se o šlachovitý systém, pojivovou tkáň, oči (jejich schopnost zaostřit), zuby špičáky, rozhodnost, cílevědomost, kreativitu a inspiraci. Ale i zlost, vztek, nespokojenost a zklamanost. Játra systému vévodí, a proto mají svého přímého ochránce – žlučník.

Systém jater a žlučníku: co našim játrům škodí?

Biologické jaro už začalo a s ním přichází i obnova jater a žlučníku. Tento systém těla v dnešní době potřebuje velkou podporu. Proč? Co přesně mu škodí a co je naopak vhodné mu dopřát?

6 způsobů, jak člověk uzavírá svůj perikard a systém 3 ohňů

V minulém článku jsme si okrajově představili systémové orgány perikard a 3 ohně. V tomto článku se budeme zabývat příklady konkrétních situací, kterými si člověk sám sobě způsobuje potíže a spouští uzavírání zmíněného systému. Zároveň vám prozradím veškeré symptomy, které se s jednotlivými situacemi pojí. Možná se mezi nimi poznáte i vy. 

Perikard a tři ohně

Perikard a 3 ohně: jak systém funguje a co může způsobit jeho uzavření?

V našem studiu se hodně do hloubky zabýváme energetickými dráhami, neboli meridiány. V tomto článku se podrobněji podíváme na meridiány perikardu a tří ohňů, které jsou pro náš život velmi podstatné. 

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera