TIP: Máme pro vás nový termín úspěšného semináře Samoléčebné procesy a techniky » zjistěte více a přihlaste se

Jak potlačené emoce ovlivňují naše zdraví

24. 7. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína

Jednu z hlavních příčin onemocnění symbolizují potlačované emoce. Zjistěte, na jaké orgány mají jednotlivé emoce vliv a jak se naučit je vypouštět, když už se u vás objeví.

Zlost a vztek způsobují žlučníkové kameny

Když vás naštve například kolegyně v práci, nebo partner, mělo by to jít ven. Ideálně hned potom, co se to stane. V klidu, jen jako čistá informace o tom, že přesně to a to vám nesedlo, nebo že s tím nesouhlasíte.

Když se zlost z jakéhokoliv důvodu nepovede hned uvolnit, jednoduše ucpe váš energetický systém. Ne najednou a ne úplně, ale postupně se blokády hromadí a vy se můžete cítit ucpaní, bez energie a elánu.

Navíc si tím můžete zadělat na žlučníkové kameny, protože zlost a vztek blokují především meridiány jater a žlučníku. Zpomalí se chod energie v orgánech a začne se v nich usazovat sediment.

Má to vliv i na celkovou detoxikaci těla, protože játra jsou největším detoxikačním orgánem. Časem zadržovaná zlost může zasáhnout i do funkce ostatních orgánů, protože systém je navzájem propojený. Nadto právě zlost nejčastěji stojí za bolestmi krku, šíje a takzvaných „přeleženin“.

Smutek přináší onemocnění plic a tlustého střeva

Stejné je to se smutkem. Smutek, například po rozchodu s partnerem, nebo ze ztráty blízké osoby, by nikdy neměl trvat příliš dlouho. Pokud vás přepadne, je velmi důležité:

Jinak totiž hrozí onemocnění plic a tlustého střeva. Můžete si sami všimnout, že pokud prožíváte smutek, máte tíži na hrudi a špatně se vám dýchá. Dále se to může vyvíjet přes různé formy kašle a rýmy až k alergiím, nebo ekzémům.

Strach oslabuje ledviny a močový měchýř

Strach (obzvláště ten dlouhodobý) zase oslabuje ledviny a močový měchýř. A přitom si většina lidí, kterých se to týká, strach vůbec nepřipouští. Jedná se o emoci, na kterou si člověk už zvykl, protože ji prožívá denně – existenční zajištění, nemoci, strach z opuštěnosti atd.

Strach má ze všech emocí pravděpodobně nejvíce destruktivní vliv na člověka. Může vás doslova paralyzovat a zastavit některé procesy v těle a naopak spustit ty destruktivní.

Starosti blokují slinivku, slezinu a žaludek

Podobné je to se starostmi, které blokují slinivku, slezinu a žaludek. A přitom – když si člověk udělá opravdu poctivou týdenní analýzu svých myšlenek, často zjistí, že starosti spíše vyhledává, aby měl v hlavě stále co řešit. Jedná se zkrátka o závislost na řešení čehokoliv.

Radost nám chybí

Radost je emoce, která od určitého věku často chybí. Převálcují ji totiž starosti, strach, zlost a smutek každodenního života. Nedostatek radosti způsobuje slábnutí srdce a tenkého střeva, hormonů, libida a celkově chuti do života, což člověk běžně řeší kávou.

Kofein srdce rozběhne, ale není to to samé, jako když člověk radost vyhledává, tvoří a podporuje.

Jak vypouštět negativní emoce, když už se objeví?

Ideálně hned poté, co vzniknou. Mluvte o svých pocitech v té konkrétní situaci a reagujte ihned. Lidé si velmi často ubližují tím, že svůj pocit schovají, aby si o něm potom v klidu mohli popřemýšlet, zda se hodí, nebo nehodí ho zveřejnit.

To už je však pozdě a emoce má úplně jinou podobu – je daleko mírnější, neboť se už částečně vsákla do konkrétního meridiánu.

Když už se to nepovedlo uvolnit ve chvíli vzniku emoce, pomůže o tom mluvit s někým jiným. Pokud ale emoce vycházejí ze stále stejné situace, ke které jste se ještě nijak nepostavili, pravděpodobně už nebude nikdo, kdo by to chtěl slyšet znovu.

Poté vám pomůže sport – zvláště tanec, nebo běhání.

Pokud chodíte k nám do studia, o vaše meridiány se staráme my a učíme vás, jak předcházet jejich zanášení.

Jak předcházet tvorbě negativních emocí?

Tím, že nemáte žádná očekávání. Negativní emoce může vzniknout pouze tehdy, když si člověk dopředu určí:

Jakmile svoje očekávání rozpustí, pouze sleduje vývoj a reaguje na situace a svoje vnitřní pocity, bude ho to bavit a negativní reakce nebudou vznikat. Nebo se objeví jen občas, když zrovna člověk zapomene neočekávat konkrétní výsledek.

Tím však nemám na mysli, abyste nechali všechno být a stali se pasivním divákem svého života. Naopak – velmi aktivně pozorujte přítomný děj, jak na vás působí a podle toho hned reagujte.

Často od svých klientů slyším: „To se lehce radí.“. Ano, není to nic jednoduchého, ale je to možné. A podaří se to každému, kdo skutečně vykročí.

Vyčistíme vaše meridiány

Užijte si v rámci celostní a čínské medicíny jednotlivé procedury, které účinně vyčistí vaše meridiány.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera