Jak správně pěstovat vztah sám k sobě

10. 4. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína

Pozitivní vztah k sobě samému je důležitý pro zdravý a šťastný život. Víte, jak si tento vztah správně pěstovat? A jak poznat, kdo doopravdy jste?

Buďte se sebou spokojení

Hlavním tématem naší práce je snaha pomoci vám poznat sami sebe a přijmout svoje všechno bez výhrad. Nebo ještě lépe – být ze sebe nadšení.

Snažíme se o to proto, že dokud člověk žije v souladu sám se sebou, je spokojený se vším co:

Je napojený sám na sebe a svoje okolí. Vnímá všechny situace ve svém životě a nechává se jimi vést.

Pokud mu něco nevyhovuje, změní to tak, aby se zase cítil dobře a byl spokojený. V takovém případě člověk neonemocní. Jeho energie plyne v čistých meridiánech, pravidelně vyživuje každý orgán v jeho těle a vše udržuje v rovnováze.

Ale jak se k takovému stavu dostat?

Poznejte, kdo jste

Nelíbí se vám vaše tělo? Nejste spokojeni se svým pohlavím nebo se svými emocemi? A víte, že to často nemá nic společného s vaší skutečnou osobností?

Dokud jste byli malí, vtiskávali jste do sebe vlastnosti obou rodičů. Včetně jejich frustrací a nespokojeností sami se sebou.

Zkopírovali jste si jejich názor na sebe sama i na okolní svět. A na základě toho jste si vytvořili svůj vlastní program, podle kterého teď k sobě přistupujete. A který vůbec nemusí být totožný s vaší osobností.

Začněte vše vnímat vlastním pohledem

Proto by každý člověk ve svém životě měl zažít období, kterému se říká “hledání sama sebe”. To znamená, že se odloučíte od programů převzatých z domova nebo ze školy. A začnete vnímat sebe, své okolí a životní situace svým vlastním pohledem bez filtru z dětství.

Někdy to jde celkem lehce. Ale pokud je vám více než 40 let a s hledáním sama sebe teprve začínáte, může to být obtížné. Najít chuť k tomu něco ve svém životě změnit a překonat strach z neznáma, je oříšek.

Ovšem pokud je člověk k sobě upřímný a připustí si, že není šťastný (pokud to tak je), mělo by to pro začátek stačit. Podvědomě začne přitahovat situace, ze kterých může pochopit, proč není šťastný a jak to může změnit.

TIP: Trápí vás zdravotní potíže? Vyzkoušejte terapii celostní a čínské medicíny.

Co vás baví a naplňuje?

Potom přichází na řadu objevování:

K tomu je třeba zkušenost. Říká se tomu plnění si svých snů. Aby člověk poznal a objevil, co ho naplňuje a co ho dělá šťastným, to musí nejprve zažít.

Máte strach ze změny?

Často se stane, že si člověk stojí v cestě ve štěstí jen proto, že se bojí změny. Je to škoda, protože změna je ve výsledku pro člověka vždycky výhodná. Vždycky mu přináší to, co momentálně potřebuje a co mu pomůže posunout se dál ke své vlastní spokojenosti.

Jen strach způsobí, že ten potenciál člověk neuvidí a tím pádem ho ani nemůže použít.

Přitom právě zažitý dlouholetý stereotyp je největším neštěstím pro člověka. Ve starých vzorcích člověk postupně ztrácí pružnost a nadhled, což ho od šťastného života spíše vzdaluje.

Zaměřte se na energetickou rovnováhu

Každý z nás má uvnitř sebe měřitelnou energii. Chcete se naučit ji ovládat a docílit té správné rovnováhy? Přihlaste se na speciální cvičení Čchi-kung.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera