TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Víte, co je to psychosomatika a jak funguje?

14. 1. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína

Už jste někdy slyšeli o pojmu psychosomatika? Právem bychom ji mohli označit za to nejcennější, co v životě máme. Zjistěte, jak funguje. Vysvětlíme vám to na konkrétním příkladu z běžného života.

Co je to psychosomatika

Určitě už jste u nás zažili ten překvapující pocit. Přišli jste například s bolestí v bedrech a u nás jste se dozvěděli, že váš problém fyzicky pochází z oslabení ledvin a horkosti srdce a jater. Ale příčina má psychický původ – chladný vztah vůči sobě a nadřazení například systému nad sebe.

Těžko se tomu dalo věřit. Protože do té doby, než jste k nám poprvé přišli, to bylo tak jednoduché. Bolely vás záda, řešily se záda. A teď vás bolí záda a řeší se vztah sám k sobě. Ano, přesně to je psychosomatika.

Veškeré fyzické potíže mají svůj původ v psychice. A základním bodem je vztah k sobě samému. Od tohoto bodu se vše odvíjí a k němu se zpět vrací.

TIP: Odhalte, jaký původ má právě váš zdravotní problém. Zjistěte, co všechno dokážeme vyřešit.

Jak psychosomatika funguje

Princip psychosomatiky si vysvětlíme na již zmíněném symptomu v podobě bolesti zad v oblasti beder, který souvisí s nedostatečností ledvin. Obvykle vzniká ve chvíli, kdy pro člověka už nemá smysl to, co dělá.

Ale člověk to přesto dělá dál. A je jedno, v jaké oblasti života se to odehrává.

Například žena, která „nutně musí” doma nakupovat, vařit, prát, žehlit a uklízet jako jediná. I přesto, že děti už jsou veliké, nebo už mají svůj život a manžel dávno není tak pracovně vytížený jako dřív. Dokonce by se zvládl sám postarat o celou domácnost, kdyby mu to jeho žena dovolila a ona by se zatím mohla začít seberealizovat.

Zajištění chodu domácnosti jí již radost nedělá

Do nedávna se starala o celou rodinu a teď je čas věnovat se tomu, co si vždycky přála dělat a v tom se realizovat.

Problém je však následující. Uvěřila, že její hodnota je jen v zajišťování chodu domácnosti. Už dávno jí to nedělá spokojenou a šťastnou, dělá to jen ze zvyku. Proto jí to energii nedodává, ale ubírá. Nikdo to neocení, protože to nikdo nepotřebuje.

Každý den se k tomu musí nutit a zlobí ji, že si jejího úsilí nikdo neváží a bere se to jako samozřejmost. Z toho všeho postupně vznikne nedostatečnost ledvin spolu s horkostí srdce a jater.

A projeví se to právě:

I když realita je úplně jiná.

Řešit pouze fyzický problém nestačí

Kdybychom řešili „jen” bolest beder, zřejmě by se v životě této ženy nic nezměnilo. Pokud by nepotkala jiný indikátor, pokračovala by ve svém úmorném životě dál a možná až někdy v období hlubokého stáří by si uvědomila svůj omyl, ale to už je pozdě.

Tělo je unikátní biologický stroj, přesně odrážející způsob našeho myšlení a přístupu sama k sobě. Tím nám přesně ukazuje, co bychom měli změnit a vylepšit, abychom náš život mohli zkvalitnit. A každý den prožívat štěstí, spokojenost a naplnění, místo frustrace, nedostatku a zlosti. A právě tato komunikace mezi psychickou a tělesnou stránkou člověka se nazývá psychosomatika.

Psychosomatika je velmi cenná

Osobně psychosomatiku považuji za to nejcennější, co v životě máme. A to navzdory tomu, že to, co nám zrcadlí, často nespadá do kategorie příjemných zpráv. Ale pokud ji člověk přijme do svého života, získá tím jednu z největších jistot, které existují.

Protože nemoc není něco, co přijde z nenadání. Ale naopak. Nemoc si člověk systematicky pěstuje dlouhá léta. A po celou dobu pěstování nemoci dostává neustálá upozornění na to, co se děje.

Pokud nemoc bují dál, zřejmě si člověk nedokázal správně vyložit informace o stavu mysli, které mu zprostředkovává tělo. Nebo ví, co by měl dělat, ale nemá k tomu dost síly nebo vztahu k sobě samému.

S tím vám dokážeme pomoci my. Máme bohaté zkušenosti s psychosomatikou a fungováním těla obecně. Říkáme vám, co přesně je potřeba udělat, aby se váš celkový stav zlepšil a tělo se uzdravilo.

Ale také vás můžeme naučit, jak si sami přečíst, co se děje a co je potřeba změnit.

Otevíráme semináře psychosomatiky

Proto v roce 2019 otevíráme semináře psychosomatiky, kde se dozvíte:

Ubezpečíme vás, že všechno je jen fyzika a chemie. A také působení různých sil různé intenzity různými směry a reakce různých chemických prvků.

Díky novým informacím dokážete přesně předpovídat a sami regulovat váš zdravotní stav a tělesnou i psychickou kondici.

Jak se přihlásit

Aktuálně jsou vypsané tyto termíny seminářů:

A to vždy od 15 do 20 hodin. S sebou budete potřebovat pouze svačinku a pití. Studijní materiály od nás dostanete a psací potřeby budou k dispozici.

Věříme, že vám seminář psychosomatika přinese velký progres do vašeho života.


Přihlaste se

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera