TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Jak opravdu posílit svoji imunitu? Mám pro vás několik tipů

29. 10. 2020 | Celostní medicína, Čínská medicína

Nejrůznější viry a bakterie na nás číhají na každém rohu. Proto je důležité správně posilovat svoji imunitu, a to nejen v současné nelehké době. V tomto článku vám prozradím, jak se projevuje oslabená imunita a jak si ji opět navýšit.

Co je to vlastně imunita?

Jako imunita se označuje schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před napadením čímkoliv, co by ho mohlo nějakým způsobem poškodit. Za napadením mohou stát viry, bakterie, chlad, horko, vlhko nebo třeba negativní emoce.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKProč na podzim přichází chřipky a jiná respirační onemocnění?

Projevy oslabené imunity

Oslabená imunita se většinou projevuje docela nenápadně. Objevit se může nějaká viróza, nevolnost od žaludku nebo třeba průjem. Časem si však člověk zvykne a začne to považovat za normální situaci.

Aniž bychom si toho často všimli, náš zdravotní stav se zhorší. Uvnitř sebe samých se začneme cítit špatně. Nálada zůstává špatná a nám se jí daří zvednout jen občas. Třeba když jsme zrovna na večírku nebo s přáteli a dáme si trochu alkoholu.

Člověk s oslabenou imunitou dále může začít slevovat z kvality svého života. To se projevuje třeba tím, že začne opouštět své koníčky a uzavírá se před svým okolím. Také se většinou soustředí především na to, aby někde neprochladl a nevyčerpal se. Oslabení lidé příliš nedokáží žít přítomným okamžikem. Cítí se ohrožení, zesláblí a jejich sebevědomí pomalu ale jistě klesá.

Popisované negativní psychické nastavení se přitom může podepsat na blokaci funkcí našich vnitřních orgánů.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKJaký mám názor na druhou vlnu koronaviru?

Co všechno oslabenou imunitu způsobuje?

Pokud uvnitř našeho těla panuje přirozené prostředí, je naše imunita zcela v pořádku. V takovém případě totiž člověk myslí, jedná a žije v souladu se sebou samým. Jaké faktory však mohou způsobit trvalý pokles imunity?

Negativní životní postoj

Říkáte si často, že na vás nezáleží? A že chcete, aby byli spokojení hlavně ostatní? Přesně takovým přístupem si svoji imunitu často ničíme. Právě kvůli takovému postoji obvykle zaujímáme destruktivní vztah k sobě samým. Podvědomě si totiž vybíráme stravu a životní podmínky, které naší imunitě neprospívají.

Soustředíme se na samá negativa

Soustředíte se často na to, co se vám nepovedlo? Nebo na to, čeho se obáváte? Ve chvílích, kdy prožíváme negativní emoce, se naše vnitřní prostředí dostává do napětí. Fyziologické procesy v našem těle se zpomalují a naše imunita má tendenci klesat.

Jíme špatnou stravu

Pokud jíte špatnou stravu, rozhodně se to na vašem zdraví dříve nebo později podepíše. Pokud je strava příliš těžká a naše tělo nevyživuje, tělo se s tím snaží vyrovnat. Ale nemůže to pochopitelně dělat donekonečna.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKProč koronavirus nepůsobí na všechny stejně

Jak si opět zvýšit imunitu

Zajímá vás, jakým způsobem si opět zvýšit svoji imunitu? Máme pro vás několik tipů.

Trápí vás oslabená imunita? Pomůžeme vám

Potýkáte se s oslabenou imunitou? Vyzkoušejte terapii celostní a čínské medicíny a pracujte na jejím posilnění.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera