TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Jaký mám názor na druhou vlnu koronaviru?

23. 7. 2020 | Celostní medicína, Novinky

Při terapiích se mě lidé často ptají, jestli očekávám druhou vlnu koronaviru. Domnívám se, že to, jestli přijde druhá vlna, však nezávisí na koronaviru, ale na lidech a jejich přístupu k sobě.

Koronavirus je chřipka

Každoročně vlivem chřipky umírá velké množství lidí, ve skutečnosti však neumírají na chřipku. Jejich zdraví a imunita jsou dlouhodobě oslabovány z jiných, často mnohem závažnějších důvodů.

Chřipka oslabený organizmus zatíží tak, že to člověk nepřežije. Jedná se hlavně o staré a dlouhodobě nemocné lidi. Aby se dalo říct, že člověk zemřel skutečně na chřipku, musel by být před nákazou úplně zdravý a mít silnou imunitu. A to se neděje.

Proto se nedá říct, že by někdo zemřel na chřipku. Stejně tak jsou zkreslené údaje o obětech koronaviru. Takže klíčem k obraně před koronavirem je zdravá a silná imunita. Strach imunitě nepomáhá.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč koronavirus nepůsobí na všechny stejně

Co to je imunita?

To slovo se skloňuje ve všech pádech několikrát denně, ale málokdo ví, co vlastně doopravdy znamená.

Imunita je stav organismu. Lidské tělo, stejně jako těla jiných živočichů, má konkrétní požadavky na zacházení a údržbu. A imunita je stav, kdy:

Neznamená to, že nemá starosti a nemusí překonávat překážky. Znamená to, že ví, proč ty starosti a překážky má. A dělá všechno pro to, aby je vyřešil a nových starostí bylo méně. A zároveň se o sebe dobře stará. Má dostatek zdravého pohybu, spánku a kvalitní pravidelnou stravu.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak si udržet zdravé vnitřní prostředí v těle

Co je to kvalitní strava?

Jedná se o soubor energie a živin v té nejjednodušší formě, aby energie vložená do trávení nebyla větší než energie, kterou ze stravy tělo získá. Jestliže má být člověk ve skvělé kondici, má být stabilní a mít nadhled, potom bude intuitivně vyhledávat stravu připravenou jednoduše.

Složení takové stravy je ideální ze:

Tomu všemu tělo rozumí a ví, jak s tím pracovat. Děti, pokud mají možnost volby, zpravidla preferují jednoduchou stravu.

Proto není na místě otázka, jestli se vrátí koronavirus. Ale spíše co děláme pro to, aby se mu tělo ubránilo.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Víte, co vám mohou způsobit příliš složité potraviny?

Přijďte posílit svoji imunitu k nám

Vyberte si některou z technik celostní a čínské medicíny a udělejte krok navíc pro své zdraví.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera