6 tipů, jak se rychleji dostat k vytouženým cílům

4. 12. 2023 | Osobní rozvoj

Lidé často po něčem touží, ale nevědomě se tomu vzdalují. Chcete být zdraví, šťastní, bohatí, oblíbení, krásní nebo zhubnout? V tomto článku se podíváme na několik rad, jak těchto cílů dosáhnout rychleji.

Chcete být zdraví?

Potom se nezajímejte o nemoci, ale o zdraví. A to i v tom případě, když se necítíte nejlépe. Vždy se snažte svoje tělo pochopit. Podívejte se na celou situaci z jeho pohledu a většinou vás hned napadne, čím jste si lehkou disharmonii způsobili. Zapomeňte na hledání symptomů na internetu, to vás jen vyděsí, zablokuje a nemoc si nakonec vypěstujete sami pouhou myslí.

Pokud se nějaký symptom projevuje pořád dokola, zajděte si na vyšetření. Nebo pokud je symptom život ohrožující, zavolejte sanitku. Většina lehkých disharmonií je jen komunikací těla, které nás upozorňuje na dietní či životosprávní chyby. Snažte se často chodit do přírody, zajímejte se o vliv jídla a pití na vaše tělo a potravu si dobře vybírejte.

Vyhněte se elektrosmogu, co to půjde. Čtěte knihy, malujte, zpívejte, tančete, cvičte, nebo hrajte hry. Vyhněte se co nejvíce telefonu, počítači a televizi. Ve všem, co vás v životě potká, se pokuste najít světlý, pozitivní pól. A pokud se staráte o někoho negativního, snažte se jeho negativitu vyrovnávat svojí pozitivitou.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK4 nejčastější přesvědčení, která zbytečně blokují váš růst

Chcete být šťastní?

Nečekejte na to, až se vám změní životní podmínky, vyhrajete hodně peněz a přestanete chodit do práce. Štěstí je stav mysli a nemá nic společného s vnější realitou. V průběhu celého dne si cíleně uvědomujte situace, pocity, věci a děje, za které jste šťastní. Už od ranního probuzení najdete spousty a spousty důvodů k radosti. Může se jednat o tekoucí vodu, splachovací záchod, teplo a měkko doma, jídlo ve spíži, čerstvý vzduch venku, slunce nebo déšť atd.

Opravdu v sobě zkuste najít ten pocit radosti z toho, že máte tak příjemný a pohodlný život. Nebo ne? Tlačí vás v něm něco? Nesnášíte svoji práci? Udělejte si analýzu, proč ji nesnášíte a co kromě peněz vám přináší. Jste díky ní lepším člověkem? Tak je to skvělá práce a je lepší v ní pracovat, než být doma.

Ale pokud vám nic nepřináší, dokonce ani peníze ne, potom hned začněte usilovat o to, abyste ji mohli změnit. Problémy řešte hned. Když vás něco prudí a zůstáváte v tom, je to, jako byste stáli v tekutém písku. Stahuje vás to dolů a vy rychle ztrácíte svoji sílu a možnost s tím něco dělat.

Pokud jistě víte, že vám něco neprospívá, opusťte to hned a na nic nečekejte. Na všem, kde je to jen trošku možné, hledejte pozitiva. Ale tam, kde to nefunguje, je pozitivum v rychlé změně. Radost a štěstí je o rovnováze, pochopení, spolupráci a akci. Ale někdy zase naopak o trpělivosti a přijetí. Vnitřním pocitem poznáte, kdy co zvolit. A nenechte se odradit, když vám někdy něco nevyjde. Věřte si a pečujte o svoje vnitřní prostředí. Cíleně v něm pěstujte štěstí a radost.

Chcete být bohatí?

Nechte svoje peníze pohybovat. Tok peněz podléhá stejným zákonitostem jako tok vody, nebo energie. Jestli chcete vypěstovat mohutný přítok, potřebujete také zvětšovat odtok. Jinak se tok peněz zastaví. Svoje peníze používejte všemi různými směry. Něco na lepší životní úroveň, něco na vzdělávání. Něco na podporu toho, čemu věříte. Také něco na stabilitu, cestování, zábavu.

Rezervy si dělejte, ale nesmíte tok peněz ucpat tím, že byste nic nepouštěli. Ideálně kdykoliv kdekoliv platíte, nechávejte spropitné. Nemusí to být moc, ale podpoříte tok svých peněz už tím, že si dovolíte vydat o trošku víc, než bylo třeba. Potom vám přijde o dost víc, než jste očekávali. Nebojte se vydávat, ale nerozhazujte bez rozmyslu. Každý váš výdaj má podpořit váš růst a energii. Potom bude přítok vašich peněz dávat smysl a nikdy se nezastaví.

Chcete být oblíbení?

Potom musíte milovat lidi. Oblíbenost je láska, která z vás vychází. Přirozeně se zajímáte o druhé ne proto, že z toho něco chcete mít, ale protože je máte rádi a upřímně vás zajímá jejich život. Kdo si stěžuje na to, že s ním nikdo nechce být, musí změnit svůj postoj vůči druhým. Neočekávat ode všech něco pro sebe, ale dodávat sám sobě to, co očekává od druhých. A naopak, pěstovat blízkost, pochopení, toleranci. Potom bude velmi oblíbený, každý s ním bude chtít být.

Taková rozsáhlá změna vnitřního prostředí není jednoduchá. Ale je to možné pro každého, kdo to myslí vážně a nenechá se ničím a nikým odradit.

Chcete být krásní?

Jste krásní. Všimněte si dětí. Všechny děti, které jsou milované, jsou velmi krásné. Proto, že samy sebe přijaly, mohla se rozvinout jejich individualita a jejich vnitřní krása svobodně září ven. Je radost s nimi být a pozorovat je. Tak je to i s dospělými. Pokud by neexistovala televize ani jiná média, bylo by o dost víc krásných lidí než v současné době.

Každý člověk v sobě nese opravdovou krásu. Ale většina lidí ji blokuje, protože jsou přesvědčeni o tom, že to není to, co „se nosí“. Velký omyl. Krása nemá nic společného s trendem. Krása je svoboda, láska, přijetí, pochopení, blízkost, moudrost, zralost, něha, temperament, naivita, vědomost atd. To všechno dohromady je přenádherná krása, která z každého člověka proudí ven a působí velmi pěkně na ostatní. To je krása. Tak snad bude přibývat lidí, kteří své kráse věří a pouštějí ji ze sebe svobodně ven.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKJaký je rozdíl mezi podmíněnou a bezpodmínečnou láskou

Chcete zhubnout?

Potom nenuťte svoje tělo, aby hladovělo. Tělo uvažuje velmi logicky. Proto pokud mu snížíte dávky potravy, začne dělat zásoby a vaše váha půjde nahoru. Jezte dost, ale vybírejte si co nejkvalitnější potraviny, pokud možno bez chemie.

Chemie ve stravě se v těle nikam neztratí. Pro naše tělo se jedná o skutečný problém, který musí vyřešit, jinak byste to nepřežili. Chemii z krve filtrují játra a ledviny. Ale pokud je chemie tolik, že by to ohrozilo chod těla, je chemie odplavena do podkoží a kloubů, kde nemůže způsobit žádnou katastrofu.

Tam čeká na to, až bude vhodná chvíle k její filtraci z těla ven. Ale sama se tam neudrží, proto tělo cíleně tvoří tuky jako fixátor. Pokud tedy chcete zhubnout, velmi svědomitě se vyhýbejte jakékoliv chemii – tedy látkám, které nevznikly v přírodě, nýbrž v laboratoři anebo jsou toxické.

A na závěr je třeba se denně trošku hýbat hlavně na čerstvém vzduchu, zhluboka dýchat, dostatečně spát a pít hodně čisté vody. Vím, opakuje se to, kam se člověk podívá, ale ono je to opravdu velmi stěžejní. Prostě pokud se energie v těle nebude hýbat, váha poroste.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKCo jíst, abyste se vyhnuli respiračním onemocněním

Přihlaste se na naše semináře

Pokud vás něco z těchto témat oslovilo a rozhodli jste se v této věci pro změnu, potom vám přeji, ať vás to baví a dosáhnete svého cíle. A pokud vám s tím budeme moci pomoct na seminářích, nebo na terapiích, rádi to uděláme.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera