Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Regenerace těla z pohledu celostní medicíny: Jak s ní souvisí meridiány?

Lidské tělo pravidelně každý den samo sebe léčí, čistí a vyživuje. Pokud má dobré podmínky, nemůže onemocnět.

Tělo se uzdravuje samo

V těle každý den probíhá sebeuzdravovací proces. Léčivá, obnovující energie těla  každé dvě hodiny pravidelně obnovuje některý z vnitřních orgánů v těle.

Cyklus obnovy začíná ve 3:00 hodiny ráno, kdy energie vstupuje do meridiánu plic. Meridián je energetická dráha. Něco, jako vstupní tunel do orgánu, který má dvě větve. Vnitřní a vnější větev. Vnější větev je uložena pod povrchem těla a vnitřní větev spojuje vnější větev meridiánu s konkrétním orgánem, ke kterému dráha patří. Každý meridián také obsahuje akupunkturní body, které slouží k regulaci, vypouštění, napouštění a přepouštění energie v těchto drahách.

 

Orgánové hodiny

Cesta energie k provedení každodenní obnovy např. plic tedy začíná vstupem energie do meridiánu plic ve 3:00 hodiny ráno. Energie proběhne částí dráhy, poté se vnitřní větví meridiánu dostane do plic, kde zůstává až do 5:00 hodin ráno. Potom následuje obnova:

 • tlustého střeva (5-7)
 • žaludku (7-9)
 • slinivky (9-11)
 • srdce (11-13)
 • tenkého střeva (13-15)
 • močového měchýře (15-17)
 • ledvin (17-19)
 • hormonální soustavy (19-21)
 • energie na následující den (21-23)
 • žlučník (23-1)
 • játra (1-3)

 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak přispět k radosti, spokojenosti a motivaci našich dětí

 

Vliv „čistých“ meridiánů

Dokud jsou meridiánové dráhy průchozí a čisté, energie se v nich může pohybovat lehce a rychle, všechno je v pořádku. Člověk je zdravý, optimistický, věří si, má o sobě i ostatních jen to nejlepší mínění, nic ho nebolí. V těle se nic neusazuje, po velké námaze se tělo rychle regeneruje, člověk dobře spí a má hodně energie.

Ale dnešní doba s sebou nese velký tlak, stres a napětí. Hypotéky, náročná povolání, vztahy, které zajistí, ale chybí v nich láska a respekt, diktát konzumní společnosti a médii přenášený všeobecný strach. Toto denně zažívá většina lidí.

 

Co na to psychika a tělo

Lidské tělo a psychika na tyto podmínky nejsou připravené. Tělo reaguje na psychiku, která je pod tlakem dění a také se stahuje. Tělesné procesy se zpomalují, tělo “houstne”. Tvoří se usazeniny. Člověk je často unavený, míň si věří, hůř spí, na dříve běžné věci už si netroufá.

Tvoří se blokády v meridiánech a energie už se tak lehce nedostává k jednotlivým orgánům a tělo se hůř regeneruje. Vnitřní orgány nedostávají co potřebují, jejich funkce se horší. Člověk se dostává do spirály, kdy se stav rok od roku horší. Tělo se snaží upozorňovat na zhoršující se stav. Komunikuje pomocí bolestí a nepříjemných stavů. Teprve až po těchto upozorněních přichází nemoc. Lidé se obecně bojí, že “se jim stane nemoc”. Ale to není možné. Nemoc si člověk systematicky vypěstuje.

 

Jak s tím souvisejí emoce

Samostatnou kapitolou jsou emoce. Takové, které člověk nechce cítit a jsou mu nepříjemné, nebo je nechápe, takové emoce desublimují přímo do meridiánů a meridiánové dráhy blokují. Ze všeho tohoto vyplývá, že pokud se člověk stará o tyto své energetické dráhy, nemůže onemocnět. Tělo má vlastní inteligenci a je vytvořeno tak, aby se samo obnovovalo. Jeho touha po seberegeneraci je v něm tak silně zasazená, že pokud má volnou cestu, nemůže se stát, že by regeneraci zanedbalo.

 

Průchozí meridiány vedou ke zdraví

A proto u nás tolik dbáme na čištění meridiánových drah. Je to proces někdy zdlouhavý a zpočátku i mírně bolestivý.

Ale postupně se tělo zbavuje zátěže, meridiány jsou prostupnější a regenerační energie těla se dostane až k jednotlivým orgánům. Plošně odcházejí nepříjemné potíže a často i ty potíže, o kterých jste si mysleli, že už jsou na trvalo. Když už je zdravotní stav člověka v nemoci, proces celkové regenerace a vyléčení nemoci trvá déle, než když se zatím jedná jen o nepříjemné a bolestivé stavy – upozornění těla na nepříznivý stav.

 

Závěr: Jde to i bez léků

Mnoho lidí své potíže řeší medikací. Ale my si myslíme, že stejně, jako ucpané domovní odpady nestačí jen chemicky zbavit pachu, aby nesmrděly, tak i v těle nestačí chemicky potlačit symtomy, aby neotravovaly. A proto tolik dbáme na čisté meridiány, aby vám tělo dlouho dobře sloužilo.

 

Míváte málo energie?

Vyzkoušejte u nás terapii celostní a čínské medicíny.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera