TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Proč se po zdravém jídle cítíme lépe

14. 3. 2023 | Celostní medicína, Čínská medicína

Zdravá a vyvážená strava se ve velké míře podílí na tom, jak se cítíme. Proč tomu tak je? A jaké konkrétní potraviny prospívají našim vnitřním orgánům? 

Zdravá strava je jednou z technik celostní medicíny

Zdravá strava je fenomén, který celostní medicína rozhodně nepodceňuje. Má stejnou váhu jako akupunktura, akupresura a další techniky. Pomocí nich se řeší potíže, jako je například:

Stravování dle hesla „Jídlo jako lék“ přináší obrovskou úlevu celému vnitřnímu prostředí člověka, které alternativní medicína považuje za sídlo vitality, zdravých emocí a sebevědomí. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jarní očista těla

Každý den dochází k obnově našich orgánů

V těle každodenně dochází k obnově orgánů podle harmonogramu, který se označuje jako orgánové hodiny. Dle tohoto harmonogramu se každé dvě hodiny uzdravuje, čistí a vyživuje jeden z vnitřních orgánů těla.

Takže například každý den mezi pátou a sedmou odpolední se uzdravují ledviny. Játra se uzdravují v noci, když spíme – mezi jednou a třetí hodinou. A slinivka dopoledne mezi devátou a jedenáctou hodinou. 

Po zdravé stravě se cítíme lépe

Pokud se nám daří jíst zdraví prospěšnou stravu, každodenní regenerace vnitřních orgánů jde více do hloubky a my se cítíme lépe. A dokonce je ještě možné jíst potraviny, které samy velmi prospívají jednotlivým vnitřním orgánům.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKJak opravdu posílit svoji imunitu? Mám pro vás několik tipů

Naučte se správně stravovat

O zdravém stravování bychom toho mohli napsat ještě mnohem více. Pokud vás toto téma zajímá do hloubky, nenechte si ujít náš pobytový seminář O stravě. V rámci něj vám předáme spoustu vychytávek zakomponovaných do chutných a zajímavých jídel, díky čemuž se budete ve svém těle cítit lépe. 

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera