Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více
Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
Proč pouhá znalost teorie nestačí k tomu, abychom ve svém životě viděli změnu? Co všechno je důležité pro to, abychom dosáhli úspěchu? A jak naše terapie pomohla dlouhodobě nespokojené ženě?
Určitě to znáte. Možná máte kolem sebe člověka, který se neustále motá v kruhu. Když mu poradíte, co s tím a jak se z kruhu dostat, řekne vám, že to dávno věděl, že to pro něho není nic nového.
I my ve studiu někoho takového občas potkáme. Po skončení terapie nám řekne, že to všechno už dávno věděl. A když se ho zeptám, kde je to v jeho životě vidět, zaraženě se na mě dívá. A nemá slova pro odpověď.
Odpovědí na výše uvedené je, že vše zná, ale pouze teoreticky. A na jeho život to nemá vliv. To proto, že svoje poznání neprožívá. Poznání, které získal, nemá žádný vliv na jeho život a realitu. V mládí ve škole se naučil, že stačí znát pouze teorii. Někdy dokonce stačí znát teorii pouze do zkouškového období.
Ale v životě je to jinak:
Bez akce se žádná změna neuskuteční. Jen málo lidí projde všemi třemi fázemi. Většina zůstává v první třetině. Nepostupují dál a proto, že chybí konečné uskutečnění růstu, o to víc hledají a doslova hltají nové a nové informace ve snaze vyvinout aktivitu.
Protože intuitivně cítí, že je třeba aktivitu vyvinout. Ale ne aktivitu v oblasti nasávání nových informací. Je třeba vyvinout aktivitu v analýze stavu svého vnitřního prostředí a v následné změně. Změna spočívá v tom že to, co se doposud dělo nějakým konkrétním způsobem, uděláme zcela novým, lepším způsobem.
ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč je důležité, aby byly naše mozkové hemisféry vyrovnané
Představte si ženu, které je 48 let a pracuje jako úřednice ve státní správě. Dlouhodobě byla nespokojená se svým životním stylem.
Ráno nesnídala, nebylo jí dobře od žaludku. Večer u televize si dala víno, talíř sýrů a uzenin a zažívací trakt si přes noc neodpočinul. Proto ráno nemívala hlad na pořádnou snídani. První jídlo si dávala až v poledne. Během dne jedla poměrně málo, spíš těžká jídla, nebo pochutiny. Večer potom její chuť k jídlu nebyla k zastavení. Večer jedla hodně, až dlouho do noci a i když měla žaludek plný, často chodila do postele s pocitem, že by si ještě něco dala.
Ráno se probouzela unavená a nevyspaná. Na oběd si ráda dávala těžká smetanová a tučná jídla, po níž jí bývalo těžko. Po zbytek dne už potom bývala unavená.
Její kolegyně v kanceláři je stejného věku, ale vypadá o mnoho let mladší. Je sympatická, energická, milá a ve svém životě spokojená. I přesto, že často a hodně jí, drží si stále stejnou váhu a pevné, dobře stavěné tělo.
To naši příkladovou ženu dráždilo zřejmě nejvíc. Měla pocit, že skoro nic nejí, ale stále přibírá na váze. Celkově se cítila unavená, špatně spala, její nálada byla většinou negativní a pocit sama ze sebe měla špatný. Už na sobě neviděla snad nic pozitivního. Cokoliv řekla, nebo udělala, ke všemu měla výhrady. Nic ji nebavilo.
Manžela podezřívala z nevěry. Z pouhé domněnky, že i on už musí vidět, jak moc je neschopná a ošklivá – viděno její vlastní optikou. Ve skutečnosti byla tato žena jen kousek od toho, aby sama se sebou byla spokojená.
Její stav skutečně nebyl dobrý. Ale vůbec jí nepomohlo, když samu sebe trestala za to, že vypadala, jak vypadala a cítila se, jak se cítila. Nemělo smysl si nalhávat, že všude je něco a že se s tím nedá nic dělat.
Protože si to uvědomila, zapsala se do několika seminářů osobního i tělesného rozvoje, ale nic zásadního se nezměnilo. Žena absolvovala seminář, na kterém získala velké množství poznatků, a to ji krátkodobě uspokojilo. Ten pocit, že absolvováním seminářů už na sobě pracuje, mění se.
Ale po 2 až 3 letech si sama začala uvědomovat, že vše je při starém. Byla stále unavená, život ji nebavil stejně jako předtím a stále záviděla své kolegyni její život, energii, radost i spokojenost.
Až zdravotní problémy ji zavedly na terapii, kde se dozvěděla, že vědět nestačí. A že je třeba získané informace uplatnit v praxi. Neboli jednotlivé situace svého života už vést jinak, nově, v souladu s tím, jak by si přála žít, vypadat, cítit se, co ji dělá šťastnou.
Za pomocí terapeutů začala měnit své návyky a svůj životní styl krok za krokem. Už kdysi dávno ji několikrát napadlo, že by měla změnit stravu i svoje zvyky. Ale tenkrát jí to připadalo velmi složité a těžké. Proto tuto myšlenku vždy rychle opustila.
Později, za pomoci terapeutů, se do změn skutečně pustila. A nejen, že to nebylo vůbec tak těžké, jak si představovala, ale dokonce ji to i začalo bavit. Naučila se žít bez očekávání, tím pádem nedělala nic automaticky a velmi pozorně si všímala svých každodenních myšlenek, pocitů, emocí a reakcí.
To jí dalo možnost vnímat, co by ve svém životě chtěla změnit a jakým směrem. Zjistila, že zásadní okamžik, který mění nastavení, zvyky a náhledy, je ten, kdy se ta, která věc právě děje. Proto kdykoliv, kdy měla chuť udělat něco, co už jí dávno neprospívalo, rozhodla se vyměnit starý zvyk za novou a lepší alternativu svého jednání vůči sobě i druhým.
Tento způsob života ji velmi naplňoval a bavil. Začala se znovu těšit na každý nový den a každý večer děkovala za vše, co prožila. Pokud objevila něco, co už ji nenaplňovalo, co už do jejího života nepatřilo, změnila to. Život jí skutečně začal bavit a bylo to na ní vidět. Celá zkrásněla a rozzářila se. Přestala přibírat na váze. Místo toho začala cíleně vyhledávat tu nejlepší výživu pro své tělo. Také začala cíleně vyhledávat tu nejlepší výživu pro svou duši a začala si vážit interakcí, kterým se dříve tak vyhýbala.
ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: I zajištěné lidi může trápit špatný psychický stav
Nevíte, jakým způsobem začít měnit svůj život? Nespokojte se s tím, že budete do svého života pouze přijímat nové a nové informace. S důvěrou se obraťte na nás. Pomůžeme vám tyto změny skutečně provést.
© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera