TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

I zajištěné lidi může trápit špatný psychický stav

9. 4. 2024 | Celostní medicína, Čínská medicína

Zajištění lidé mají skvělé životní podmínky, dodržují životosprávu a zaměřují se na práci na sobě. Přesto se u nich mohou objevovat pocity nejistoty, úzkosti, deprese a špatná nálada. Jak je to možné? 

Proč jsou lidé nešťastní, i když jim navenek vše funguje

Občas potkávám lidi, kteří jsou zajištěni. Pečují o sebe. Práce je baví a vztahy jim fungují. Přesto někteří stále zažívají úzkosti, nejistotu, životní demotivacideprese. I když se do hloubky zajímají o svůj růst, řeší vše, co vidí, že je k řešení a naopak se snaží nezabývat se tím, co nemůžou změnit. I přesto se psychicky občas cítí ve větší, nebo menší nepohodě.

Proč nejsou šťastní, i když všechno funguje? Cítí se demotivovaní. Už neví, co víc by měli dělat, aby jim bylo lépe. Není divu. Skutečně zodpovědně pracují na tom, aby nepromarnili žádnou šanci k růstu, a přesto to není dost.

Jejich potíže se stále vracejí, protože jsou odpojeni od zdroje. Jsou velmi aktivní, úspěšní. Vše, na co sáhnou, se jim daří. Ale nejsou připojeni k přírodě a nečerpají energii tak, jak by ji čerpat měli. Energii ve velkém vydávají a ani v noci se nedokážou úplně dobít.

Jsou odtrženi od přírody. A není to tím, že by do ní nechodili. Běh a kolo v přírodě, procházky v parku, to vše je a je toho dost. Ale vztah k přírodě není žádný.

Když tyto osoby tráví čas v přírodě, jsou jako za sklem. Nezúčastněně běží, jedou, jdou. Není tam žádný skutečný zájem o nic z toho, co se děje kolem nich. Jejich fokus je natočený směrem dovnitř.

Ne, že by byl tlak na výkon. To už mají dávno zvládnuté. Pěkně pomalu, nacítěně sami na sebe si provozují svůj sport, svůj život. Domů se vrací příjemně unavení, uvolnění, spokojení.

Přesto tento pocit nevydrží příliš dlouho. Brzy se ozve nespokojenost, nejistota, úzkost, nenaplněnost, nebo nevysvětlitelný pokles nálady. A znovu ten pocit marnosti. Všechno jim jde. Jsou úspěšní, kam se člověk podívá, ale něco jim chybí. Nemůžou to najít. Vše, co měli zvládnout, zvládli naprosto dokonale. Ale chybí jim vztah ke své živitelce.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak na jarní detoxikaci organismu: co jíst a čemu se vyhnout?

Jaký máte vztah k naší planetě

Planeta je nositelem energie. Vždy večer se do planety energie vrací k recyklaci a ráno z ní čistá, voňavá energie vzlíná všem živým tvorům k dispozici. Ale ne každý si ji umí vzít.

Rozhodující je blízkost. Jak blízko je člověk přírodě, jak ji vnímá, vidí její krásu a umí ji prožít.

Potom se v přírodě opravdu velmi dobře dobíjí a dočerpává. Protože nestačí jen tak být. Aby se člověk energeticky skutečně dobře doplňoval, je třeba být ve vztahu s planetou. A příroda – rostliny, stromy, dřeviny, zvířata a tak dále jsou jejím projevem. Ona jimi mluví, jimi se vyjadřuje.

Ať to zní jakkoliv, planeta není velký kus hlíny a kamení. Je to živý tvor s jinak poskládaným tělem, ale emocionálně velmi senzitivní. Každý, kdo s ní bude chtít navázat kontakt, bude úspěšný. A nebude ho to stát žádné velké úsilí. V cestě mu může stát pouze jeho vlastní mysl plná domněnek, že to není možné.

Jinak to jde velmi dobře. Stačí jen projevit touhu k navázání kontaktu. Planeta to cítí hned a hned se také spojuje. Je to velmi pěkný a silný pocit. A hlavně, jakmile to člověk jednou zažije, už nikdy v přírodě není jen tak, aniž by se niterně nenapojoval. Je to opravdu velmi krásný a silný pocit.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč jsou bolesti kloubů často spojeny se zlostí a stresem

Při propojení s planetou dochází k naší regeneraci

A právě ve zmíněném napojení dochází k velké regeneraci všech systémů těla a psychiky. V tomto stavu se člověk cítí naplněný. Plně si uvědomuje sám sebe, svoji cestu i to, co mu na ní schází, nebo čím sám sobě škodí. Skutečně je to téměř stejné, jako když se napojíte na Wi-Fi. Pouze s tím rozdílem, že Wi-Fi je umělá síť. A toto je skutečná, opravdová, přirozená a plnohodnotná síť.

Ve chvílích, kdy je člověk vědomě spojený s planetou, mu nic neschází. Je to královna hmoty. Díky ní máme možnost růstu. To ona nám připravuje zkoušky v materii – ve hmotě. Tedy nám i dokáže poradit, jak je nejlépe zvládnout a dokáže nás zahrnout nekonečnou péčí a láskou. Ale je třeba být s ní v těsném spojení, aby to člověk mohl zažívat, prožívat bezpodmínečné přijetí, souhlasný tón pro svoji duši, naplnění a radost.

A do svého každodenního života si díky napojení na planetu odnáší větší nadhled, díky kterému se zase o kousek víc posune ze systému směrem sama k sobě. Proto pokud zažíváte pocity marnosti, prázdnoty, smutku a úzkosti, jděte do přírody a navažte s ní spojení. Nenechte se odradit myslí a jejími případnými negativními domněnkami.

Jak se napojit na planetu

Mysl je závislá na kolektivním názoru. Takže pokud chcete udělat něco jinak, nově, budete ji muset přestat vnímat a začít se plně soustředit na svůj záměr – napojení se na planetu. Prakticky se to dělá takto:

  1. Najděte si pěkné místo v přírodě, které je vám sympatické a někde tam se posaďte, nebo položte.
  2. Prodlužte svůj dech do maximálního rozsahu a pár minut takto zhluboka dýchejte.
  3. Zavřete si oči a poslouchejte zvuky toho krásného místa. Poslouchejte je pozorně, je to její projev, mluva, řeč. Když se pozorně zaposloucháte, z těch zvuků poznáte její povahu, osobnost.
  4. Zamilujte si tento projev její osobnosti a potom otevřete oči.
  5. Rozhlédněte se kolem sebe. Pozorujte stromy, rostliny, mechy, brouky, mravence, pozorujte všechno kolem sebe a zamilujte si to. To všechno je její projev. To všechno je planeta. Zamilujte si to a budete na ni napojeni.

Napojení na planetu není těžké. Jen je třeba překonat mysl, která může celý proces zpochybňovat. Ale jakmile to jedenkrát zažijete, už si to nenecháte vzít ani vlastní myslí a váš život se naplní.

S čím vám můžeme pomoct?

Trápí vás zdravotní nebo psychické problémy? Využijte naši terapii celostní medicíny a zbavte se jich jednou provždy. 

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera