TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Perikard a 3 ohně: jak tento systém můžete podpořit

5. 2. 2024 | Nezařazené

Perikard a tři ohně

V minulých dvou dílech jsem popsala působení energetického orgánového systému perikard a tři ohně v našem životě. A také konkrétní situace, jak si můžeme sami sobě škodit. Ale jak se naopak můžeme podporovat? To si ukážeme v tomto článku.

ČTĚTE TAKÉ PŘEDCHOZÍ ČLÁNKY

Co zajistit pro váš duchovní růst

Pro duchovní růst člověka je nejdůležitější zůstávat ve svém středu. To znamená zřetelně vnímat procesy, které se odehrávají uvnitř něho samotného a zároveň vnímat i svoji každodenní realitu. Pokud budeme vždy vědět, co se děje, můžeme hned reagovat a započít změnu vytouženým směrem. Za předpokladu, že si to budeme přát.

Dbejte na zdravou životsprávu

Jedním z nejdůležitějších faktorů působících na naši rovnováhu je spokojené tělo. Tím bychom začali. Tělo se potřebuje spolehnout na pravidelný přísun všeho, co potřebuje k tomu, aby nás bezpečně a ve zdraví provedlo inkarnací. Proto je třeba dbát na zdravou životosprávu, ale zároveň se jí nestresovat.

Konkrétně je třeba si navyknout:

Zároveň se ale nestresujte, když něco z toho na krátký čas z vašeho života vypadne. To by vám naopak uškodilo. A to dokonce i víc než to, že krátkodobě máme horší stravu, nebo třeba nedostatek spánku.

Perikard a tři ohně

Víra v dobrý záměr

Další veličinou, která by v našem životě měla být neomezeně zastoupena, je víra v to, že jsme si život dobře rozvrhli, naplánovali, že máme dobrý záměr a celý vesmír nám pomáhá v tom dostat se do svého vytouženého cíle. Často to tak nevypadá, ale skutečně se každou vteřinu našeho života odehrává to nejlepší, co potřebujeme ke svému růstu. Tedy k tomu, abychom neustále navyšovali svoje vibrace.

Někdy se člověk musí dlouho naciťovat na to, proč ho ta která situace potkala. To proto, že na první pohled vykazuje známky všeho možného, jen ne prosperity a schopnosti posunout nás dál. I když se někdy dějí věci, během kterých člověk musí hodně věřit, že to má smysl, aby měl sílu pokračovat, s několikaletým odstupem je vidět, v čem nám to pomohlo a proč bychom se bez toho neobešli. I když to bylo nepříjemné.

Často jde jen o to těmi situacemi projít a nijak je nehodnotit. Prostě věřit, že plán je dobrý a vede nás k cíli. Nic si o tom nemyslet, nic nehledat, jen tím projít. Často jen ten samotný proces procházení zkušeností změní naše vnitřní prostředí a navýší vibrace. Aniž bychom si toho v průběhu všimli, najednou jsme jiní, máme větší nadhled a na jednotlivé situace se dokážeme dívat i z jiných úhlů pohledu než dříve. Dokážeme se víc vcítit a jednat. Už nám tolik nezáleží na tom, co si o nás myslí ostatní. Důležitou veličinou se pro nás stává vzájemná propojenost. Z JÁ se postupně stává MY. Čím víc nám záleží na kolektivním dobru a kolektivním růstu, tím vyšší vibrace máme.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 6 tipů, jak se rychleji dostat k vytouženým cílům

Pamatujte i na lásku a zodpovědnost

Dalším nezbytným faktorem je pro nás jednoznačně láska. Ke všemu a ke všem. Přitom se v žádném případě nejedná o touhu vyjít vstříc každému a za každou cenu. Možná by se to dalo nazvat zodpovědností. Mít zodpovědnost sama za sebe, své zdraví, pocity, emoce, touhy, myšlenky a činy. Mít zodpovědnost za svoji inkarnaci a za svoji přítomnost na planetě. Mít zodpovědnost za svoji budoucnost, nezávislost, svobodu, spontánnost, rozhodování.

Také za vše, co se děje kolem nás a pokud je to možné, zajímat se, starat se a jednat. V žádném případě nestát na okraji života s pocitem, že se stačí dívat, jak tvoří ostatní. Je bezpodmínečně nutné být plně v dění života. Naciťovat se a reagovat, ale také respektovat. Každý podle své zralosti. Čím zralejší člověk je, tím větší má schopnost odhadnout, kdy má zasáhnout a kdy respektovat průběh situace bez vměšování se. Například pokud mladí manželé budou procházet manželskou krizí, jejich rodiče nezasahují, respektují průběh situace. Ale pokud by někdo někoho fyzicky napadl, nebo týral zvíře, okamžitý zásah je nutný. 

Perikard a tři ohně

Překonejte strach z nepohodlí

Pro zdravý a úspěšný vývoj osobnosti je nezbytně nutné překonat strach z nepohodlí. Děti ho nemají. Proto se tak rychle vyvíjejí a učí se. Nic jim v tom nebrání.

Čím je člověk starší, tím větší strach ze změn má, protože změny ohrožují jeho pohodlí. A to nejen fyzické, ale i psychické. Každá změna a posun s sebou krátkodobé nepohodlí přináší – než se člověk stabilizuje v nové situaci a nové roli. Nepohodlí je překážkou v růstu spoustě lidí proto, že to považují za to nejlepší ve svém životě, nebo něco velmi důležitého, čeho se nechtějí vzdát.

Proč je lepší se rozhodnout pro změnu?

Raději se dusí ve starých a prázdných vztazích a situacích, než by podstoupili vyvětrání svého života a přechod do nové reality. Jako by měli strach, že se jim jejich klid a pohodlí už nikdy nevrátí. Ve skutečnosti není nepohodlí vůbec nic nepříjemného. Je to stav, kdy se eliminuje většina našich zažitých zvyků, které nám někdy v minulosti možná dobře sloužily, ale v současnosti už je nepotřebujeme. Spíš nás spoutávají a omezují nám rozhled.

Proto je dobré jednou za čas jít aktivně naproti klidně i rozsáhlejším změnám, protože díky nim se nám tvoří nový životní prostor, nová nastavení. V době změn často dochází k výraznému růstu. Jak moc bude růst výrazný a změna prospěšná, závisí na tom, jak moc ji člověk přijme do svého života a nechá se jí ovlivnit.

Každý dospělý člověk už za sebou pár změn má a když se ohlédne, vidí, jak moc mu změny v životě pomohly a jak se díky nim posunul dál. Mohlo by ho to motivovat k tomu, aby se jim nebránil, když mu vstoupí do života. Protože bez interakcí a změn není posun možný. Když se člověk takto zakonzervuje, zařídí si život tak, aby žádná změna ani interakce nebyla možná, potom se přestane vyvíjet a začne stárnout. To je zřejmě to nejhorší, co se člověku v životě může stát, že se přestane vyvíjet, posouvat.

To, co mu mělo zajistit doživotní klid, bezpečí a jistotu se mu stane vězením. Vnitřně se cítí bez nálady, bez nápadu, nedokáže se z ničeho radovat, nic ho nebaví. Všechno a všechny vidí negativně. To proto, že se odřízl od zdroje. Uzavřel se, přestal čerpat energii a inspiraci tak jako dřív. Ve skutečnosti je bezpečí, klid a jistota právě v těch každodenních interakcích a častých změnách. Život plyne ve vlnách. Stačí se naučit vlny vnímat a žít s nimi v souladu. Tam nastává lehkost bytí, v tomto stavu je energetický systém perikard a tři ohně v pořádku.

Perikard a tři ohně

S čím vám můžeme pomoct?

Trápí vás fyzické nebo psychické potíže? Zjistěte, jak vám s nimi může pomoct terapie celostní medicíny.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera