TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

6 způsobů, jak člověk uzavírá svůj perikard a systém 3 ohňů

17. 1. 2024 | Celostní medicína, Čínská medicína

V minulém článku jsme si okrajově představili systémové orgány perikard a 3 ohně. V tomto článku se budeme zabývat příklady konkrétních situací, kterými si člověk sám sobě způsobuje potíže a spouští uzavírání zmíněného systému. Zároveň vám prozradím veškeré symptomy, které se s jednotlivými situacemi pojí. Možná se mezi nimi poznáte i vy. 

1. Porovnávání a hodnocení

Mezi hlavní situace, kterými se člověk oddaluje od své cesty, jednoznačně patří porovnávání a hodnocení. Jednat se může například o hodnocení minulosti. Když se člověk ohlíží za sebe, vyhledává svoje chyby. A kvůli svým chybám se nemá rád.

Je to však naprostý nesmysl, který ho nikdy neposune vpřed, naopak mu cestu k růstu naprosto uzavře. A tímto si člověk může vypěstovat jakékoliv autoimunitní onemocnění jako třeba dysfunkci štítné žlázy. Později se může jednat i o rakovinu tlustého střeva, nebo jakékoliv onemocnění plic.

V minulosti bylo jeho jednání v nastavení, ve kterém se právě tehdy nacházel. Jeho perspektiva byla omezená, a právě díky chybám v minulosti nastalo uvědomění a tím i změna perspektivy.

Kdyby ty chyby člověk neudělal, nikam by se neposunul. To jen díky chybám se mu navýšily vibrace. Pokud by tedy posuzoval tento proces jako špatný, jeho růst by se zastavil. A on by onemocněl.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč jsou bolesti kloubů často spojeny se zlostí a stresem

2. Pocit oběti po špatné zkušenosti

Jeden z duchovních zákonů říká, že pokud právě prožíváme období klidu, je to jako prázdniny. Ale pokud procházíme těžkými situacemi, hodně se učíme, rychle rosteme a navyšujeme svoje vibrace.

Čím těžší zkušenost to je, tím rychleji rosteme. Neplatí to od určité vibrační výšky, kde už všechno běží jen v pozitivním módu. Ale dokud člověk této úrovně nedosáhne, měl by být vděčný i za zkušenosti, jako je křivda, zrada, podvod, nebo jakékoliv jiné ublížení. Pokud se po ní uzavírá do pocitu oběti, nic z této zkušenosti nezískal. A navíc se uzavře dalším zkušenostem. Jeho růst se tím zastaví a člověk onemocní.

Toto se nejčastěji projevuje symptomy, jako je pálení žáhy, reflux, nadýmání, nespavost, vznětlivost, deprese a úzkosti. Dojít ale může až ke ztrátě žlučníku, nebo onemocnění cukrovkou typu II.

3. Zůstávání v nefunkčních vztazích

Ať už se jedná o partnerské, pracovní, rodinné nebo přátelské vztahy. Pokud už nefunguje, co dřív fungovalo, a vy jste vyzkoušeli všechno pro záchranu vztahu, jednoznačně je čas odejít. Pokud už nejsou žádné zkušenosti, které by člověk mohl dál získávat, nastane prázdno. Je čas se posunout dál. Jinak by si člověk blokoval svůj růst a onemocněl by.

4. Podmíněný vzah a podmíněná existence

Tímto trpí většina populace a bohužel hlavně děti. Pokud nejsou oblečení podle trendu a nevlastní nejnovější typ telefonu, jako by neexistovaly.

U dospělých jde hlavně o:

To vše určuje jejich sebehodnotu, jako by tím říkali „sám/sama za sebe nejsem nikdo, teprve konzum mi dává právo existovat“. Tím si člověk uzavírá možnost růstu a onemocní.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč děti trápí psychické problémy a jak jim pomoct

5. Vyhýbání se interakcím a výzvám

Je jedno, jak se to stane. Jestli si člověk vybuduje neotřesitelnou kariérní pozici, kdy si nikdo nedovolí s ním v čemkoliv nesouhlasit. Nebo má člověk přátele pouze na sociálních sítích a „na živo“ ho nikdo nezná. Nebo si člověk vytvoří falešnou realitu – např. alkoholik, kterého nikdo pít nevidí, se necítí být alkoholikem, dokud nejsou svědci. A tak dále.

Dokud se člověk krčí někde v koutku své reality schovaný před interakcemi, dokud se nepostaví rovně a zpříma do života a neprožívá vděčnost za každou novou zkušenost (ať byla jakákoliv), potom se jeho růst zpomaluje, až zastavuje, a on onemocní.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 6 tipů, jak se rychleji dostat k vytouženým cílům

6. Vyhýbání se zodpovědnosti za globální realitu

Dokud jsme jako civilizace žili po menších skupinkách, všichni se zajímali o všechno, co se v té osadě, nebo vesnici dělo. A všichni společně usilovali o harmonii v komunitě, jak jen to bylo možné.

V dnešní době, kdy máme internet a zpravodajství o celém světě, se náš obzor rozšířil. Ale ne proto, abychom povědomí o tom, co se ve světě děje, brali jako atrakci. Nebo jako uklidňující pocit, že my se máme lépe. Obzor se nám rozšířil proto, abychom věděli, co se děje a mohli jednat.

Na války mezi státy většina z nás přímý vliv nemá. Ale naším úkolem je zastavit masivní vraždění zvířat ve velkochovech. Přírodní civilizace by nikdy nedovolily, aby byla zvířata vražděna takto v zajetí, a dokonce se do tohoto zajetí už rodila.

Indiáni by nikdy nezabili zvíře, které je držené v zajetí, tedy nemá možnost úniku. Zvířata jsou týrána během růstu a potom i na jatkách. Celoživotně trpí, prožívají strach.

Tato energie se nikam neztratí, pouze přejde z mrtvého zvířete na toho, kdo ho potom konzumuje. Nikdy v historii lidstva nebylo mezi lidmi tolik depresí, úzkostí a nevysvětlitelných neopodstatněných strachů o život. To spustila až éra velkochovu zvířat a jejich následná konzumace. Uleví se každému, kdo se přestane živit masem mučených zvířat. A toto my ovlivnit můžeme. Stačí se přestat živit masem.

A pokud by to nešlo, tak alespoň zodpovědně prověřovat farmy a jejich přístup ke zvířatům, které tam pěstují. A kupovat tam, kde jsou podmínky co nejlepší, pokud se to tak dá nazvat.

Přírodní národy by chov zvířat v zajetí nikdy nedovolily. A nikdy by se s lhostejností nedokázaly procházet mezi regály s umučenými zvířaty, jako by o nic nešlo. Mohlo by se zdát, že koupit maso z velkochovu je naprosto nevinná záležitost a člověk se tím do genocidy zvířat nijak nezapojuje. V dávné době otrokářství nemusel člověk otroky chytat a vlastnit, stačilo, když si je jen kupoval a tím podporoval otrokářství.

S nákupem masa utrápených zvířat z velkochovu je to stejné. Tím, že se do genocidy zvířat člověk zapojuje, si brání v růstu. Bohužel, pokud nemá zkušenost s tím, jaké to je vystoupit z tohoto zacyklení a zbavit se těžkých vibrací, často si to nedokáže představit a tím pádem nemá ani motivaci.

O to více musí věřit svému tělu, a hlavně systému perikard, 3 ohně, že míří správným směrem, když ho tlačí do změny. Jak by tato změna mohla vypadat, si povíme v příštím článku.

S čím vám můžeme pomoct?

Trápí vás zdravotní potíže a chtěli byste s nimi zatočit? Vyzkoušejte přístup alternativní medicíny. Díky němu najdete pravou příčinu vašich problémů. 

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera