Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Přeleženiny neexistují. Odhalte, jak doopravdy dochází ke ztuhnutí krčních svalů

Často se nám stává, že přijde člověk se zablokovaným krkem. A je si jistý, že si krk přeležel. Nebo že měl příliš tvrdou či měkkou matraci. Nebo příliš vysoký či nízký polštář. Nic z toho však jeho stav nezpůsobilo. Dokud je svalstvo těla (tedy i krku) uvolněné, nemůže se zablokovat.

Jak svaly na krku ztuhnou

Aby nás ráno bolel krk a nemohli jsme s ním hnout, je třeba, abychom před ulehnutím měli svaly krku ztuhlé. Jak k tomu může dojít?

Když se situace nevyvíjí tak, jak má

Člověk může mít představu o tom, jak se konkrétní situace bude vyvíjet a jaký bude mít průběh. Stačí však, aby došlo k pár změnám a krk začne tuhnout. Tento postoj není pro nikoho nijak zvlášť výhodný. Daleko lepší je zaměřit se na cíl a nechat tomu volný průběh. A pružně reagovat na změny.

Změny se někdy můžou zdát jako komplikace a brzda. Ale mají svůj důvod a ve výsledku vždy přinášejí přidanou hodnotu. Tu je člověk schopen objevit až s odstupem času, ale vždycky tam je.

Potlačení zlosti a vzteku

Když už to vznikne, mělo by to jít ven. Sportem, saunou, masáží nebo třeba tancem. Je jedno, co použijete, ale musí to ven.

 Ideální je zlost a vztek nevytvářet. A to tak, že se budete snažit pochopit celou situaci, která vás štve a podívat se na ni z nadhledu.

Je důležité pochopit i všechny účastníky, případně jejich chování. Ne ustupovat. Jen pochopit, že v tom není nic osobního.

Někteří lidé se chovají, jak se chovají, protože to jinak zatím neumí. Jejich chování k vám vypovídá o jejich osobnosti, ne o vás. Když to budete mít na paměti, spory budete řešit konstruktivně a případné útoky se po vás jen svezou.

TIP: Trápí vás ztuhnuté krční svalstvo? Pomoci vám s ním může přístup celostní a čínské medicíny.

Strach a úzkost

Tomu se člověk nevyhne. Dokud se situace nezlepší, pomáhá prohřívání. Dopřejte si:

  • Horkou vanu
  • Saunu
  • Teplou stravu a nápoje

Prochladnutí

Svaly na krku mohou rovněž prochladnout při prochladnutí nebo profouknutí studeným větrem. V takovém případě vám rovněž pomůže prohřívání celého těla.

Těžká strava a alkohol

I toto má na kondici krku velký vliv. Střední trapéz je vzdálenou plochou žaludku a mezilopatkové svalstvo vzdálenou plochou jater. Proto i strava se na ztuhlosti krčního svalstva výrazně projeví.

Se zablokovaným krkem vám pomůžeme

Kdyby se vám i přes veškerou snahu krk blokoval, rádi se o vás postaráme a pomůžeme vám do stavu klidu a uvolnění. Používáme k tomu speciální techniky celostní a čínské medicíny.

Zjistěte o technikách více

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera