Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Odhalte, co způsobuje oslabenou imunitu a naučte se ji opět zlepšit

Trápí vás oslabená imunita a rádi byste své tělo opět navrátili do rovnováhy? Přečtěte si několik tipů na posílení imunity.

Co je to imunita

Imunita je schopnost těla bránit své vnitřní prostředí před napadením čímkoliv, co by ho mohlo poškodit. Jednat se může například o:

 • viry,
 • bakterie,
 • chlad,
 • horko,
 • vlhko
 • nebo i negativní emoce

Naše imunita zkrátka rozhoduje o tom, jak jsme schopni se vyrovnat s jakoukoliv nepřízní.

Jak se projevuje oslabená imunita

Většinou to začíná docela nenápadně. Sem tam se objeví nějaká viróza, občas je nám těžko od žaludku, nebo nás potká průjem. A párkrát do měsíce se třeba jen tak potýkáme se špatnou náladou. Po čase si člověk zvykne a začne to považovat za standard.

Aniž si toho všimne, stav se zhorší a život se mu pootočí. Člověk se uvnitř sebe necítí vůbec dobře, ale většinou si to neuvědomuje. Viróza je něco, s čím se počítá, antibiotika už moc nezabírají.

Nálada je trvale horší a daří se jí zvednout jen občas. Třeba na dovolené, večírku a divy udělá i troška alkoholu. Nadýmání a nechuť k jídlu nebo naopak neustálá chuť na něco je už také standard.

Člověk začne slevovat ze života. To se projevuje tak, že:

 • Opouští svoje koníčky.
 • Začne se uzavírat.
 • Soustředí se hlavně na to, aby nenachladl a nevyčerpal se.
 • Nežije spontánně, ale pečlivě plánuje každou situaci.
 • Cítí se ohrožený a slabý.
 • Sebevědomí klesá a přichází pocit stárnutí.

Toto psychické nastavení přitom po vrstvách blokuje funkci vnitřních orgánů. Teprve potom se pomalu dostaví skutečné nemoci.

TIP: S oslabenou imunitou vám může pomoci přístup celostní a čínské medicíny. Přečtěte si více informací o jednotlivých technikách.

Co způsobuje pokles imunity

Imunita je v pořádku, dokud uvnitř těla panuje přirozené prostředí. Člověk myslí, jedná a žije v souladu se sebou samým.

Dokonce i když dojde k narušení, ať už stresem, špatnou stravou, nebo dlouhodobým nedostatkem spánku, imunita se srovná, jakmile se situace vyřeší a tělo se vrátí do normálu.

Co způsobí trvalý pokles imunity a později i degeneraci těla?

Špatný životní postoj

Zřejmě nejčastějším způsobem, jak si lidé ničí imunitu je životní postoj “na mě nezáleží, hlavně ať jsou ostatní spokojeni”. Nejde o situaci, kdy skutečně někomu pomáháme, ale o životní postoj. Díky tomuto nastavení má člověk destruktivní vztah sama k sobě. Podvědomě si vybírá stravu, přátele i životní podmínky, které mu neprospívají a tím jeho imunita soustavně klesá.

Soustředění se na negativa

Dalším častým způsobem je soustředění se na negativa. Na to, co se nepovedlo a čeho se člověk obává. V těch chvílích, kdy člověk prožívá negativní emoce (strach, zlost, závist, zášť, sebelítost nebo frustraci), se jeho vnitřní prostředí dostává do napětí. Fyziologické procesy se zpomalí a imunita hodně rychle klesá. Všimněte si, jak vaše tělo ztěžkne, jakmile tyto emoce začnete prožívat.

Špatná strava

Současná strava je pro tělo velmi těžko stravitelná. To, že po jídle žaludek potravu hned nezvrátí zpět, neznamená, že je všechno v pořádku. I když je strava těžká a přitom málo vyživující, tělo se s tím snaží vyrovnat. Ale to nejde do nekonečna. Špatná strava také přispívá ke snižování imunity.

TIP: Vyzkoušejte 16 jednoduchých a zdravých receptů, které podpoří správnou funkci slinivky. Právě ta se na imunitě významně podílí.

Špatný životní styl

S poklesem imunity je dále spojen i nedostatek spánku, alkohol, cigarety, drogy a elektromagnetické záření.

Jak si imunitu zase navýšit

 • Zaměřte se na svůj cíl, kterého chcete dosáhnout. Každý člověk má nějaký sen, který si přeje uskutečnit. Nějakou činnost, nebo způsob života, kterým se chce vyjádřit, realizovat. Někteří už zapomněli, stačí si jen vzpomenout.
 • Jakmile se začnete realizovat, vnímejte, jak se vám daří. Co všechno už umíte a co nového se učíte. Vložte se do toho celou svou bytostí. Když se vám zrovna nedaří, hodně odpočívejte a nabírejte sílu.
 • Na všem hledejte pozitivní pól. Pokud se ocitnete ve společnosti negativních lidí, soustřeďte se na svůj cíl a nenechejte se stáhnout k negativitě.
 • Dejte svobodu sobě i ostatním. Oni mají právo být negativní a vy máte právo se s nimi nestýkat, když vás to nenaplňuje.
 • Zjistěte si vše o potravinách, jejich složení a vlivu na organizmus. Tělo vyživujte především tím, co vyroste, nebo se urodí na zahradě – obilovinami, luštěninami, zeleninou, ovocem a ořechy.
 • Na podzim a v zimě by měla být vaše strava pouze teplá. Zapomeňte na smoothie a jogurty, hlavně ráno. Studená strava oslabuje slinivku – nejdůležitější imunitní orgán.
 • Pokud to jde, vyhýbejte se elektromagnetickému záření.
 • Často se scházejte s lidmi, se kterými se cítíte dobře a sportujte.

S oslabenou imunitou vám pomůžeme

Zdají se vám tyto rady příliš složité? Rádi vás povedeme krok za krokem. Stačí jen využít přístup celostní a čínské medicíny.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera