Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Co je skutečnou příčinou vzniku alergií

Potýkáte se s alergiemi? A víte, jak taková alergie skutečně vzniká a jak se jí můžete zbavit? A co si myslím o současně diskutovaných alergiích na lepek a laktózu?

Jak alergie vzniká

Alergie bývá považována za autoimunitní onemocnění, při němž naše imunita bojuje proti tělu. Podle tradiční čínské medicíny ovšem alergie nesymbolizuje pouhé autoimunitní onemocnění. Je založeno spíše na tom, jak umíme přijmout sebe sama. Velkou roli hraje to, jak o svoji mysl, tělo a duši pečujeme.

Člověk tak vznik alergie podporuje například tím, že jde sám proti sobě a považuje to za správné. A to samozřejmě v řádech několika let.

Obrovský vliv na vznik alergie má také strava. Pokud jíte těžká jídla obsahující aditiva a jinou chemii, k alergii tím přispíváte. A pozor je třeba si dávat i na plesnivé zdi, zatuchlé místnosti nebo třeba málo přirozeného světla.

TIP: Víte, že nejčastěji se vyskytující alergií je alergie na prach a pyly?

Kdo je k alergii náchylnější

Existují určité skupiny lidí, které jsou k alergiím náchylnější. A to převážně submisivní a citlivější lidé. Důvod přitom spočívá právě v tom, že nedostatečně vnímají sami sebe. Tyto osoby se snaží splnit očekávání partnera, nadřízeného, rodičů nebo kamaráda, i když s tím vnitřně nesouhlasí.

Jak se alergie zbavit

Pokud se chcete alergie zbavit, vezměte si dovolenou a stravte ji sám. Díky tomu totiž budete mít dostatek času k přemýšlení a uvědomíte si, co vám v životě nevyhovuje nebo vás tlačí. Postupem času je poté třeba vyčistit si tělo a celkově změnit životní styl. Taková práce vám sice zabere několik let, ale jinak se alergie zbavíte jen těžko.

TIP: S čištěním těla od škodlivin vám pomohou jednotlivé techniky celostní a čínské medicíny.

Lepek a laktóza – trend dnešní doby?

Určité potraviny se za posledních zhruba 100 let hodně změnily. Jako příklad lze uvést pšenici. Její postupné vyšlechťování vedlo k tomu, že je jedovatá pro svůj plevel. Ale náš organizmus nezajímá, že je tímto její pěstování efektivnější. Tělo se zaměřuje na energii. A ta se právě v případě pšenice přeměnila na jedovatou.

A obdobně je na tom mléko. Kromě toho, že jej pijeme my, jej pijí i mláďata krav. Jedná se o jejich hormonální výživu, která pro mládě přenáší veškeré důležité informace. Tak, aby se v dnešním světě neztratilo. Bohužel život krav ve velkochovu není něco, čím bychom se mohli chlubit. A proto se není čemu divit, že takové mléko nedokáže povzbudit ani člověka.

Udržujte své tělo v harmonii

Vnitřní prostředí každého člověka je křehké a zranitelné. A v dnešní době je poměrně obtížné udržet svůj organizmus v rovnováze. Rozhodně lze však doporučit, abyste často pobývali v přírodě. Na čerstvém vzduchu si člověk skvěle dokáže utřídit své myšlenky. Uvědomíte si tak snáz, jakým směrem jdete a zda je tento směr pro vás vyhovující.

Nastartujte očistu

Chcete své tělo pročistit a zprůchodnit jednotlivé meridiány? Objednejte se na některou z našich procedur v rámci celostní a čínské medicíny.

Jaké techniky nabízíme?

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera