TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

7 věcí, kterými podpoříte jarní obnovu těla

5. 4. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína

Jaro symbolizuje ideální období pro detoxikaci organizmu. Přečtěte si 7 věcí, kterými můžete celý proces podpořit.

Připravte si zelené koktejly z divokých bylin

Probouzející se příroda a její síla je zastoupená v divoce rostoucích bylinách a koktejly z nich vám můžou pomoct vyčistit a posílit tělo.

Stačí ráno nasbírat pár bylin:

Z vojtěšky se sbírají stonky s listy. U jitrocele, pampelišky a kopřivy pouze listy.

Recept je jednoduchý

Vojtěška by měla tvořit základ koktejlu. Na 500 ml nápoje stačí:

Kopřivy si do koktejlu dávejte nejméně, 1-2 lístky na porci.

Doma byliny nakrájejte na kousky, zalijte je 500 ml vody a nechejte je cca 10 min louhovat. Potom směs důkladně rozmixujte. Přeceďte a ihned vypijte.

Nápoj si připravujte vždy čerstvý. Rovněž místo, kde budete byliny sbírat, vybírejte pečlivě. Neměly by to být byliny z blízkosti frekventované silnice nebo frekventované trasy venčících se pejsků.

Koktejl pijte každý den, ale pouze 1× denně. Nejlépe ráno na lačný žaludek a potom cca 20 minut ještě nic nejezte. Pijte je maximálně 14 dní. Pokud budete chtít pokračovat dál i po 14 dnech, nezahrnujte už do koktejlu kopřivu.

Spěte při otevřeném okně

Zimní chladné noci jsou pryč, a tak je zase možné spát při pootevřeném okně. Taková maličkost má velký vliv na noční detoxikaci těla. Kvalita spánku se tím znásobí. Ráno budete odpočatí a svěží.

Odlehčete játrům

Na pár týdnů úplně odsuňte alkoholtěžká nebo chemií vylepšená jídla. Vaše játra budou mít daleko méně práce a více se budou moci věnovat detoxikaci (čištění těla).

Také se:

TIP: Čtěte můj článek Čas na jarní detox je tady. Víte, jak na něj?

Běžte si ráno zaběhat

Pokud můžete jít ráno do práce alespoň část cesty pěšky, určitě to dělejte. V ideálním případě se i trochu proběhněte.

Díky tomu:

Pokud je to možné, neběhejte kolem frekventovaných silnic. Jestliže musíte běžet po asfaltu, vyplatí se investovat do kvalitních a odpružených běžeckých bot.

Choďte hodně do přírody

Jestliže jste celý rok v plném vytížení a na pobyt v přírodě nemáte čas, na jaře se vyplatí si na přírodu čas udělat. Energie růstu stoupá ze Země, všechno kolem zpívá a voní. Vaše tělo nebere sílu na celý rok a vy najdete inspiraci a nové nápady, ze kterých potom můžete dlouho čerpat.

Zařaďte do jídelníčku lněné semínko

Obsahuje velké množství pro tělo příznivých prvků, například:

Pokud semínka konzumujete pravidelně a zapíjíte je dostatečným množstvím vody, podílí se na čistotě střev. Optimální množství na den je jedna polévková lžíce lněného semínka. Je třeba ho dostatečně rozkousat a zapít přibližně půl litrem vody.

Nezanedbávejte pitný režim

Jaro je pro tělo nejlepší dobou pro očistu. Je proto potřeba opravdu svědomitě dodržovat pitný režim. Každou hodinu vypijte 3 dcl čisté vody. Pokud pijete kávu, tak za každou kávu si dejte ještě 5 dcl vody navíc.

Přitom není třeba nosit domů kartony balené vody. Velikou službu udělá filtrační konvice. Její uhlíkový filtr bezpečně zachytí chlor a další ne příliš příjemné složky vody z vodovodu. Přefiltrovaná voda je měkká a chutná.

Zbavte se zdravotních potíží

Bojujete se zdravotními problémy a chcete se jich zbavit jednou provždy? Vyzkoušejte techniky celostní medicíny.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera