Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
TIP: Máme pro vás nový termín úspěšného semináře Samoléčebné procesy a techniky » zjistěte více a přihlaste se
Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
V předchozím článku jsem se rozepsala o tom, co je základem úspěšného odstranění jakýchkoliv symptomů a nemocí bez toho, aby se kdykoliv v budoucnu opakovaly. Dnes se zaměřím na to, proč se to někdy nedaří, i když se člověk snaží.
ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak funguje přístup holistické medicíny
První a nejčastější věc, která stojí v cestě k úspěchu, je fakt, že touha uzdravit se je pouze okrajová. I když má člověk chuť se sebou něco dělat, tak zažitá realita všedních dní způsobí, že jeho chuť postupně vyprchá. Zůstane jen vědomí o tom, že by něco měl dělat. Ale nedělá. K tomu, aby se v životě člověka něco změnilo, je třeba k tomu připravit podmínky.
Pokud má změna nastat v oblasti stravy, je nezbytné odstranit z domácnosti všechny potraviny, které přispěly k vašim potížím. Nemá smysl chtít změnu stravy řešit tak, že po určitou dobu budete jíst lépe a později se vrátíte ke starému způsobu života. Proč byste to dělali? Jestli se máte aspoň trošku rádi, potom věc, která vám uškodila, už do svého života nepustíte. Proto tyto potraviny odstraňte a najděte si nové, lepší.
Vždycky existuje lepší alternativa. Např. pokud opouštíte uzeniny, nahraďte je něčím, co skvěle voní a obsahuje čerstvou energii. Třeba čerstvou zeleninou. Pokud opouštíte maso, nahraďte ho luštěninami. Mají vynikající chuť i samotné, jsou plné síly a skvěle se z nich vytvářejí pomazánky, karbanátky, sekané, saláty.
Místo jogurtů a tvarohových dezertů si tvořte dezerty z chia semínek. Můžete si je vytvořit v mnoha variacích, dezert je hotový za pár minut a stojí doslova pár korun. Majonézu si tvořte sami doma. Klasickou z čerstvých vajec v bio kvalitě a panenského oleje. Nebo veganskou, kdy místo vajec použijete vodu z cizrnové konzervy.
Těch možností, co za co nově a lépe vyměnit, je mnoho. Na internetu najdete stovky nápadů od lidí, kteří také měnili a už by se za nic na světě nevrátili k tomu starému.
Ale změny se netýkají jen stravy. Co třeba cvičení? Dostala se k vám informace o tom, že by bylo třeba začít cvičit, ale nemůžete se do toho dostat? Příčinou může být pocit, že to nebude jednoduché. To bývá nejčastějším důvodem toho, proč začátek cvičení lidé odkládají a nakonec se k němu nikdy nedostanou. Tady pomůže krátký a nenáročný začátek. Začněte hned, jakmile přijdete domů a naučte se jen 2-3 cviky. První den cvičte jen 5 minut, ne déle. Ale cvičte každý den. Přidávejte si pomalu, pozvolna každý den minutu po minutě navíc, ale ani jeden den nevynechejte – aspoň z počátku. Až se vám ze cvičení stane návyk, půjde to samo.
ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Lehkost bytí: co to je a jak jí dosáhnout?
Dalším důvodem, proč vám změny nefungují, je zaneprázdněnost. Každá změna potřebuje prostor. Fyzický i časový. A pokud si na změnu v životě prostor neuděláte, nemůže se to povést. Až se rozhodnete ve svém životě něco změnit, udělejte si plán dne. A vše, co souvisí se změnou, ať je stěžejním bodem dne. Ostatní zažité věci tento stěžejní bod dne budou jen vyplňovat. Když to tak neuděláte, touha po změně za pár dní vyprchá a po zbytek života už si na ni ani nevzpomenete.
Pokud se vám v novém nastavení něco nepovede, nechejte to být a začněte druhý den znovu. Někdy je prostě potřeba začít vícekrát. Ale když to člověk nevzdá, úspěch je zaručen.
Existuje mnoho lidí teoretiků. Rádi si o změnách čtou a plánují je, ale nikdy se byť na kousek nepřiblíží k jejich realizaci. Je to ze zvyku a z domněnky, že tím, že člověk něco ví, už se to děje. Je to přesně naopak. Teorie je jen 5 % úspěchu. Skoro by se dalo říct, že kdyby člověk pozorně naslouchal svému nitru, nic by si číst nemusel, všechno by cítil uvnitř sebe. Ale co je naprosto klíčové a rozhodující, je jít a udělat to.
Vyházet ty chemií napuštěné uzeniny, pořídit si krásnou zeleninu, ovoce, obiloviny, luštěniny a další skvělé potraviny a začít vařit nově. Něco hned a něco si rozplánovat. V každé volné chvilce si zacvičit, v delších chvílích meditovat a vnímat, jak je ta změna příjemná. Jak se člověk najednou jinak cítí.
A zapamatovat si to. Zapamatovat si ten rozdíl mezi tím, jak se cítil a jak se cítí teď. To mu dává sílu do dalších změn. To, že si uvědomuje ten rozdíl a chce v tom pokračovat dál a dál.
ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Autoimunitní onemocnění: co to je a proč vzniká
Existuje také další důvod, proč se člověk neposouvá dál, proč nevyvíjí dostatečné úsilí. Tím důvodem je domněnka, že když dostatečně dlouho počká v ústranní, z těch lidí okolo něho se najde někdo, kdo ho „vezme na svá bedra“ a pronese ho do lepšího života.
Je pravda, že existuje mnoho lidí s tímto postojem k životu a mnoho situací, kde se to projevuje a kde se jim to daří. Ale to není případ duchovního růstu. V duchovním růstu to funguje tak, že je určitý počet interakcí a kdo si je vybere, ten roste. Takže i pokud by někdo chtěl vyrůst „na někom“, není to možné.
Vždycky bude profitovat ten, kdo ty situace řeší, kdo tím prochází. A naopak ten, kdo sedí na něčích zádech, jen ztrácí sílu a příležitosti. Proto tito lidé tolik kvílí a ztěžují si na všechno a na všechny. Z praxe mají ověřené, že jejich kvílení vždy přitáhlo někoho, kdo už to nemohl vydržet a nabídl jim svá záda.
Ale jak už jsem napsala, v duchovním vývoji není možné získat byť kousíček vnitřní síly, nebo jen malinkatou novou schopnost bez toho, aby se o to člověk přičinil. A naopak, je velice lehké ztratit svoje příležitosti a přenechat je někomu jinému. Je to paradox, jako bychom žili ve světě naruby. Každý den probíhá v životech lidí tolik hádek o úplné nesmysly, nedůležité věci. Lidé se hašteří z naprosto nelogických a nepodstatných důvodů a mezi tím si nechávají utíkat naprosto zásadní příležitosti k růstu. Děti to v sobě mají ještě dobře poskládané, ale jak pozvolna dospívají, také většina z nich podléhá diktátu společnosti.
Pokud chcete uspět, skončit s živořením a začít skutečně žít, pusťte se s vervou do všeho, co by vám mohlo pomoct. Hledejte, zkoušejte, naciťujte se. Ne všechno je pro každého. Každý si musí najít vlastní cestu. Ale co je naprosto klíčové – hledat ji a jít po ní. Ne si o ní jen číst, nebo čekat na vhodnější okamžik. Vhodný okamžik ke změnám je právě teď. Stačí jen začít a cesta se před vámi začne utvářet.
© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera