Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Víte, jaké následky má léčení alternativní medicínou?

Často se stává, že po první akupunktuře a prvním kole čištění meridiánů je člověk překvapený z projevů svého těla. Z toho, co se s ním děje. U někoho jen začnou mizet potíže, ale někdo jiný má průběh dramatičtější.

Dočasné zhoršení stavu

Zpočátku může dojít i k dočasnému zhoršení stavu. To se děje minimálně ze 3 důvodů.

Tělo začíná komunikovat

Komunikačním jazykem těla jsou:

 • Bolesti
 • Tlaky
 • Svědění
 • Různé jiné potíže

Pokud má tělo potíže už dlouhou dobu, jeho receptory a komunikace pomalu utichají. Když je nikdo neslyší a neregistruje, přestane tělo vydávat energii na tuto komunikaci.

Ovšem po první akupunktuře a následném čištění se tělo probere a znovu začne komunikovat. To znamená ukazovat to, s čím je třeba pracovat. I když to tak nevypadá, má to pozitivní vývoj.

TIP: Víte, s čím vším vám může akupunktura pomoct? A jak to v praxi funguje?

Uvolnění usazených škodlivin

Usazené škodliviny v těle se začnou uvolňovat. Tělo se čistí a detoxikuje. K tomu potřebuje velké množství energie a navíc se člověk cítí jako při chřipce. Trvá to 1-2 dny. Někdy dokonce skutečně onemocní. Kašle, má rýmu a bolí ho v krku.

A to zejména pokud:

 • Jí těžce stravitelná jídla
 • Prochladne
 • Má málo spánku
 • Hodně nebo jinak zatíží organizmus

Zpravidla jde skutečně jen o čištění těla. Proto není potřeba brát antibiotika, pouze tento stav přežít a nechat tělo dočistit.

Intenzivnější emoce

Po meridiánových masážích se na krátkou dobu můžou zintenzivnit emoce vztahující se ke konkrétním meridiánům. Například po čištění meridiánu žlučníku může dojít k podrážděnosti, která může přetrvávat pár hodin. To je součástí procesu čištění. Meridián se sám čistí ještě několik hodin po tom, co už jste z masáže odešli.

TIP: Zúčastněte se meridiánové masáže, která vyčistí vaše meridiánové dráhy. Díky ní bude akupunktura mnohem účinnější.

Věnujte se odpočinku

Pokud je to možné, tak po každé terapii nebo masáži:

 • Odpočívejte
 • Pijte hodně vody i bylinkových čajů
 • Jezte jen lehká jídla

Vyhněte se kávě a alkoholu. Vaše tělo bude potřebovat velké množství energie na obnovu systémů a zprůchodnění blokád. Může se tedy stát, že ještě dva dny po masáži budete cítit pokles energie a velkou potřebu spánku. To je v pořádku.

Pokud to tělo bude potřebovat, vezme si 70 % vaší energie na obnovu a vám zbude 30 % na život. Je pro vás výhodné mu to tolerovat a nepřerážet to kávou. Pokud máte možnost, buďte hodně v přírodě. Zpravidla do dvou dnů se tělo obnoví a vy se budete cítit skvěle. Tak získáte z masáže maximum.

Na konci každé návštěvy u nás dostáváte bylinkový čaj, který doporučuji pít intenzivně. Napomáhá čištění těla. A je vynikající protilátkou proti stavu velké únavy. Tento stav často nastává po meridiánových masážích, aniž by zastavoval obnovovací proces v těle. Ten naopak podporuje.

Vyberte si z našich technik celostní a čínské medicíny

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera