TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Propojenost systémů organizmu u celostní medicíny (5): Slinivka, slezina a žaludek

31. 8. 2018 | Celostní medicína

[SERIÁL] Lidské tělo je sestaveno do šesti skvěle fungujících systémů, které jsou navzájem propojeny a spolupracují spolu. Ve pátém a posledním dílu tohoto seriálu se zaměříme na propojenost slinivky, sleziny a žaludku.

ČTĚTE také předchozí díly:

Propojenost systémů organismu u celostní medicíny (1): Plíce a tlusté střevo

Propojenost systémů organizmu u celostní medicíny (2): Ledviny a močový měchýř

Propojenost systémů organizmu u celostní medicíny (3): Játra a žlučník

Propojenost systémů organizmu u celostní medicíny (4): Srdce a tenké střevo, perikard a tři ohně

Systém slinivky, sleziny a žaludku

Slinivka symbolizuje naši stabilitu, ukotvení osobnosti, zdroj tvořivosti a inspirace. Ne náhodou se obnovuje v době, kdy dozrávají obiloviny (tedy v době od půlky srpna do konce září). Protože právě obiloviny slinivku vyživují.

Zejména se jedná o:

A to ať už ve formě přílohy nebo jako kaše.

Slinivka vyživuje svaly těla. Dokud je silná a plně funkční, svaly jsou pevné, silné a pružné. Také pevnost a pružnost cév ovlivňuje slinivka. Proto silné menstruační krvácení ustane bezprostředně po posílení slinivky akupunkturou, čajem, dietou.

Slinivka přeměňuje stravu na energetickou esenci, výživu pro tělo. Pokud je strava těžká, příliš kombinovaná, nebo už stará, nejenže získaná esence za nic nestojí, ale navíc taková strava poškozuje slinivku. Mimo stravu ji poškozuje i nikdy nekončící přemýšlení a vyhledávání problémů. Stejně tak noření se do minulosti a oprašování starých křivd a ublížení.

TIP: Přečtěte si můj starší článek Obezita (3. díl): 16 receptů, které podpoří správnou funkci slinivky. Sepsala jsem v něm pro vás chutné a zdravé recepty, které budou mít na funkci vaší slinivky pozitivní vliv.

Tvořte svůj život podle sebe

Pokud chcete mít svoji slinivku v pořádku, zaměřte se na svoji tvořivost. Tvořte si život podle sebe. Ne podle toho, co je momentálně v módě, co se očekává a za co vás někdo pochválí. Ale podle sebe, jak se to líbí vám. Vybírejte si kvalitní přátele, kvalitní jídlokvalitní zážitky. Také vaše starosti ať jsou kvalitní. Bude jich daleko méně a budou stát za rychlé a efektivní vyřešení.

Jak se oslabený systém projevuje

Oslabený systém slinivky, sleziny a žaludku se projevuje zejména těmito příznaky:

Žaludek chrání slinivku. Proto před tím, než se projeví oslabení systému, může vás trápit ranní nechutenství. A dále pak také pálení žáhy, nadýmání, bolesti krku, šíje a ramen a špatná nálada zejména ráno.

Pomůžeme vám

Pokud vás trápí některé z výše popsaných příznaků, je třeba oslabení vašeho systému řešit. Pomoct vám s tím mohou techniky celostní a čínské medicíny, které nabízíme.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera