Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Proč je v dnešní době obtížné otěhotnět

Stále více mladých žen má potíže otěhotnět nebo dítě donosit. Důvodů přitom může být hned několik. Jaké to konkrétně jsou?

Když žena není ženou

Nejčastější příčinou je fakt, že žena není ženou. Chová se a žije jako muž. Začne s tím hned z rána. Po probuzení okamžitě aktualizuje seznam úkolů na den a stanoví si, čeho do večera dosáhne. A běda, jestli se to během dne začne točit jiným směrem. Večer udělá inventuru. Co zvládla, to není až tak podstatné. Ale co nezvládla, za to se dovede až neuvěřitelně bičovat despektem sama k sobě. A hned sestavuje další plán a už dopředu chystá opatření. Co se stane, když to nesplní.

Nenávist k vlastnímu tělu

Změnu plánu není schopna přijmout, vlastně téměř nic není schopna přijmout. Především svoje tělo, jeho křivky a proporce. Proto téměř nejí a když se večer vyhladovělé tělo sune k lednici v naději, že se konečně nasytí a podaří-li se mu to, jeho majitelka se za to nenávidí. A hned příští den si v posilovně naloží vyšší zátěž.

Dělá všechno pro to, aby byla dokonalá:

 • Perfektní vzhled
 • Žádný podkožní tuk
 • Perfektní výkon v práci
 • Perfektní v sexuálních technikách
 • Nikdy nedělá chyby
 • Všechno musí vědět
 • Všemu rozumět
 • Všechno musí zvládat
 • A to dokonce bez únavy

TIP: Trápí vás nespokojenost sama se sebou? I s tím vám mohou pomoct určité techniky celostní a čínské medicíny.

Chybí jí city a láska

Pokud je unavená, znovu se bičuje despektem sama k sobě. Nemá nadhled, nevidí souvislosti, nereaguje na okolní vlivy. Žene se za cílem, který si rozumem stanovila a chybí jí intuice, cit a láska. Snaží se splnit očekávání společnosti, partnera, nebo rodičů za každou cenu.

Kde je tam místo pro život? Pro dítě? Není. Na to reagují hormony a ledviny. Hormony nedovolí početí a pokud k otěhotnění dojde, ledviny nevyživí plod. V případě, že dlouhodobě tělo čistíme od emočních zátěží z dětství, potom pomůžeme vystavět novou osobnost a až teprve nakonec povzbudíme tělo k otěhotnění. Zaměnit se to nedá. I přes to, že právě tyto ženy jsou velmi netrpělivé a výsledek očekávají hned. Lékař tento stav zpravidla diagnostikuje jako hormonální nerovnováhu, nebo nedostatek ženských hormonů.

Nefunkční vztah

Další možnou příčinou je nefunkční vztah. Žena často touží po dítěti v domnění, že dítě krachující vztah utuží a uzdraví. To je ale zoufalý omyl. Kde nebyla pozornost jednoho k druhému v době, kdy na ni byl prostor a čas, tam určitě nebude, jakmile by se narodilo dítě a všechna pozornost by se věnovala jemu.

Partnery by to k sobě pouze připoutalo, což s láskou nemá nic společného. Spíš naopak. Mohlo by to vyústit až v nenávist. Na to reagují především ledviny, které nedovolí vydat energii na těhotenství. Ledviny řeší vztahy. A proto dokud vztahy nebudou v pořádku, ledviny energii jednoduše nevydají. Tady v tomto případě pracujeme s oběma partnery. Čistíme jejich  těla od emočních zátěží a pokud se v průběhu vztah začne uzdravovat, žena otěhotní. Ani nemusíme tělo povzbuzovat. Ale tady to bývá 50 na 50.

Nedostatečná výživa

Dalším častým důvodem toho, že žena nemůže otěhotnět, je nedostatečná výživa a zanesení organizmu nečistotami. Aby mělo tělo možnost vyživit ještě další bytost, musí mít dostatečně vyživené svoje vlastní buňky.

Buněčnou výživou jsou především:

 • Obiloviny (pohanka, jáhly, kroupy, špalda, rýže, kukuřičná mouka, slzovka, bulgur)
 • Luštěniny (čočka, fazole, hrách, cizrna)
 • Dušená a syrová zelenina a ovoce
 • Semínka a ořechy

Když to muž se ženou neumí

A jedním z nejhlavnějších důvodů může být i ten, že to muž se ženou neumí. Jednoduše neví, jak se k ní má postavit a jak ji má uchopit. Je nervózní a žena v něm nemá potřebnou jistotu.

Nepodceňte své chování a gesta při sexu

Například v sexu. Pokud muž svoji ženu při milování obejme tak, že je opřený o lokty a dlaněmi zespodu jistí její vrchní část zad, kolem srdce ženy vytvoří rám ze svých paží. Asi ne náhodou se v této poloze dokonale vykreslí nádherné svaly a jeho žena si jich nemůže nevšimnout.

Působí to na ni nesmírně uklidňujícím a ochranitelským dojmem. Navíc ji muž kryje svým tělem. Ona se tedy cítí v dokonalém bezpečí a uvolní se. Jsou si velmi blízko, téměř spolu splynou. Akt probíhá něžně a pomalu, partneři se navzájem sdílí. Maximálně vnímají toho druhého, něžně spolu komunikují.

Tempo se občas zrychluje a zpomaluje. Je to jako tanec v páru. Ani jednomu z nich se toto neuvěřitelně nádherné spojení nechce přerušit. Tančí tedy takto spolu klidně i několik hodin, protože čas v těchto chvílích běží velmi rychle. Toto je tajemství francouzských mužů. Skutečně svoje partnerky milují. Jsou jim velmi blízko, jistí je a povzbuzují.

Když už se oba partneři společně blíží k vrcholu, zpravidla na sebe čekají, aby ho dosáhli současně. Mužova energie v tuto chvíli připomíná dostihového koně před startem závodu. Jakmile dojde k orgasmu, energie vystřelí. A obrovskou rychlostí, houževnatě a rozhodně nese mužskou buňku do buňky ženy, která je také pod vlivem energie a touží po spojení.

Takto vzniklé početí je neomylné, silné a přestojí všechny možné nepříznivé vlivy, pokud je žena ženou a vztah je v pořádku. Pokud muž nemá v sobě vášeň a lásku ke své partnerce, jeho spermie bývají často příliš pomalé na to, aby s sebou do vajíčka ženy přinesly dostatek Jangové energie a početí se mohlo uskutečnit.

Jak se chová skutečná žena

Pokud se žena chová jako žena, rozhodně si předem nestanovuje průběh dne a jednotlivých situací. Život se neodehrává v mozku člověka. Každá situace má spoustu aktérů a vnějších vlivů, které na průběh i výsledek mají jednoznačný vliv.

Proto fyzicky není možné dopředu stanovit průběh a výsledek situace. Na planetě je 7,5 miliardy osobností. Každý má svůj vlastní sen, cíl, cestu. Rukou mi prošly tisíce lidí a ani dva z nich nebyli stejní. Každý je tady sám za sebe a každý sám nejlépe ví, co potřebuje a po čem touží. Ovšem musí ho to zajímat.

Skutečná žena dobře vnímá, co se v ní a kolem ní děje a reaguje na to. Ví, že nemá smysl se srovnávat s ostatními. Má svůj sen, svoji touhu, která přichází z vnitřku její osobnosti. A ona svoji touhu vnímá a jedná. A pokud se vývoj zastaví, nic se neděje. Počká.

Ví, že proces možná běží dál, jen to teď chvilku není vidět. Nesrovnává se s jinými lidmi. Vnímá svoje vnitřní prostředí a to zvelebuje, pěstuje v sobě respekt a lásku k sobě a ostatním. Věci, které už nemají smysl, opouští. Dívá se před sebe, jen zřídkakdy za sebe.

Když se jí něco povede, umí se ocenit a tím pádem respekt a lásku nevyžaduje od druhých. Když se jí něco nepovede, bere to jako příležitost k růstu, a nechává ji to klidnou. Tím pádem je benevolentní k chybám druhých. V takové ženě je místo pro život, pro dítě.

Muži už nejsou jako dřív

Často slyším, že muži už dávno nejsou, co bývali. A těch opravdových je jako šafránu. Je to pravda. Občas se jim nedá věřit. Neumějí se rozhodnout. Jejich slovo nemá žádnou sílu, ani váhu. Neustále si jen na něco stěžují a jsou sebestřední. Ale i toto ovlivňuje žena. Jin a jang jsou spojené nádoby.

A když žena posílí svůj jin, muž se začne měnit aniž by sám chtěl. To je přírodní zákon, fyzika.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera