Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Obezita (1. díl): Jak se může slinivky podepsat na obezitě

[SERIÁL] V prvním dílu seriálu se dozvíte, co všechno může za obezitou stát. A také jak se projevuje správně a špatně fungující slinivka břišní.

Co je obezita

Obecně je obezita charakterizována jako onemocnění, které vzniká tím, že má člověk dlouhodobě vyšší příjem energie než je jeho výdej. Ve skutečnosti ovšem velká část obézních lidí jí velmi málo a někteří z nich i pravidelně sportují. A přesto se váha nemění, nebo dokonce jde stále nahoru.

POZOR: Podle nejnovějších průzkumů každé sedmé dítě, každý čtvrtý dospívající a každý druhý dospělý člověk trpí obezitou.

Strach z cukru

Lidé v Evropě se děsí cukru a to i třtinového nebo ovocného. Občas, když nově příchozímu oznámím, že náš meduňkový čaj je lehce slazený třtinovým cukrem, je vidět to zaváhání, jestli k nám vůbec přišel správně.

Kdyby byl přírodní cukr tak škodlivý, jak se uvádí, arabský národ by pravděpodobně už dávno vymřel. A to kvůli tomu, kolik cukru denně spotřebují. A co víc – ani tak velká spotřeba cukru u nich nevede k obezitě.

 

TIP: Trápí vás nějaké zdravotní nebo psychické potíže? Přečtěte si, s čím vším vám dokáže pomoci přístup celostní a čínské medicíny.

Klíčová je slinivka břišní

V čem je tedy ten rozdíl? Ve fungování slinivky břišní.

Správně fungující slinivka

Dokud slinivka dobře funguje, dokáže strávit potravu naprosto dokonale. A to dokonce i cukr. Tělo je nasycené, spokojené a netvoří si zbytečné tukové zásoby. Navíc dobře strávená potrava ve střevech nekvasí, ani nehnije.

Proto člověk s dobře fungující slinivkou:

  • Nebývá příliš unavený
  • Dobře spí
  • Dobře a rychle mu to myslí
  • Má skvělou paměť
  • Vše vidí optimisticky
  • Má silnou imunitu a pevné svaly
  • Celkově vypadá skvěle

TIP: Znáte všechny techniky, které využívá přístup celostní a čínské medicíny? Podívejte se, s čím vám každá z nich dokáže pomoci.

Jak vzniká obezita

Tuk se v těle může začít ukládat dvěma způsoby. Buď vlivem toxinů nebo nedostatečnou výživou organismu.

Špatně fungující slinivka

Jestliže je slinivka oslabená, nedokáže dobře strávit potravu, která dál ve střevech kvasí a hnije. To se projevuje nejčastěji:

  • Nadýmáním
  • Plynatostí
  • Řídkou stolicí

Z takto špatně strávené potravy se přes střevní stěnu do těla uvolňují toxiny, které je třeba rychle zpacifikovat. To mají na starosti především játra a ledviny. Ale proto, že tyto orgány nonstop řeší běžný provoz organizmu, není možné takové množství nově příchozích toxinů vyřešit hned.

Proto tělo vyrobí větší množství tuku. A následně toxiny, chemii ze stravy a další látky neslučitelné s fungováním těla uloží do tuku připraveného nejčastěji v podkoží. Tam nikoho neohrožují a tělo si je vyřeší v klidu po částech tak, aby neohrozily běžný režim. Dokud jedovaté látky přicházejí, jen se ukládají. Tělo je začne řešit až ve chvíli, kdy přestanou do těla přicházet nové.

Nedostatečná výživa

Špatně zpracovaná potrava vlivem slabé funkce slinivky nedokáže tělo dostatečně vyživit a tělo trpí neustálým hladem. A proto, že to vyhodnocuje jako nedostatek jídla, začne si tvořit tukové zásoby, aby přežilo. To je další důvod, proč do podkoží ukládá tuk.

Jenže člověk na to zpravidla zareaguje tak, že sníží dávky jídla a začne vydávat více energie cvičením. Čímž situaci vyžene do extrému. Tělo už se soustředí hlavně na tvoření tukových zásob. Chvilku jde váha dolů, ale později začne znovu stoupat a není k zastavení.

Co vás čeká příště

Ve druhém dílu tohoto článku vám prozradím, čím si člověk slinivku zraňuje.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera