Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Google+ Facebook

Jak zatočit s migrénou s pomocí celostní medicíny

Trápí vás často migréna a zajímá vás, co se při tomto stavu děje s vaším tělem? A jak si od migrény ulevit s pomocí celostní medicíny?

Jak se migréna projevuje

Migrénou nazýváme silnou, často tepavou bolest hlavy, která dokáže člověka na čas úplně vyřadit z každodenního života. Někdy se nás přitom tento nepříjemný stav může držet i několik dní.

Úporná bolest se často vyskytuje jen na jedné polovině hlavy a většinou ji doprovází:

 • Žaludeční nevolnosti
 • Poruchy vidění
 • Nebo porucha citlivosti v končetinách

Co se při migréně děje s tělem

Při migréně dochází ke stažení svalů krku a šíje, k zúžení cév vedoucích do mozku a jejich následnému rychlému roztažení. Roztažená cévní stěna snadněji propouští vodu do okolních tkání. Tím vznikne v mozku otok, který tlačí na nervová zakončení. A to způsobuje tak velikou bolest. Ale proč se svaly krku a šíje stáhnou a cévy zúží?

TIP: S migrénou vám mohou pomoci jednotlivé techniky celostní a čínské medicíny. Znáte všechny?

Co migrénu způsobuje

Migrénami trpí spíše ženy, než muži. A spíše takové ženy, které mají svůj život a průběh očekávaných situací už předem připravený. A velmi jim záleží na tom, aby se věci udály podle předem daného scénáře.

Zpravidla se tím snaží splnit něčí očekávání. Nedělají to primárně pro sebe, chtějí jen, aby všechno bylo v pořádku a všichni byli spokojeni.

Když se jim situace vymyká z rukou (nestíhají termíny nebo jsou třeba unavené, když se to zrovna nehodí), prožívají silné emoce. Mezi ty převážně patří:

 • Bezmoc
 • Vztek
 • Strach
 • Smutek

Většinou přitom ženy nedají nic najevo, nedovolí si to. Vzniká přetlak, který nějak musí ven.

Meridiány ovlivňující migrénu

Na migrénu mají vliv dva typy meridiánů. Každý z nich přitom vede skrz naše tělo jinou cestou a jeho přeplněnost má odlišné vlivy na lidský organismus.

Meridián žlučníku

Prvním meridiánem, který má na migrénu vliv je meridián žlučníku. Začíná u zevního koutku oka, vede přes hlavu zboku, krk, rameno, zadek, kyčle, kolena a končí u nehtového lůžka prstu vedle malíčku na noze.

Když bývá tento meridián přeplněný, projevuje se to:

 • Bolestí hlavy hlavně z boku až u oka
 • Bolestmi v ramenou, bedrech a kyčlích
 • Zhoršujícím se zrakem a sluchem
 • Bolestmi kolen a i celých nohou
 • Nadýmáním
 • Bolestí v pravém podžebří

Plný meridián se může projevovat i pocitem bezmoci, strachem z konfliktu a konfrontace, nedostatkem inspirace, výbuchy zlosti. Meridián žlučníku roztočí migrénu nejčastěji potlačovanou zlostí, vztekem. Jen si představte, když máte vztek a nějakým způsobem si ho vybijete, jak se vám uleví.

Ale co když ho musíte schovat? Aby nikdo nic nepoznal? Po několika letech systematického schovávání vzteku je člověk jako papiňák. Pára stoupá vzhůru a hlava je jako výpustný ventil.

Také strava značně ovlivňuje stav meridiánu. Smažená jídla, uzeniny, paštiky, sýry a alkohol mohou významně přispět k migrénám. Stejně, jako prášky na bolest. Pomohou na chvilku, ale samy přispívají k plnosti meridiánu žlučníku. A samozřejmě stres.

TIP: Čištěním meridiánů se zabývá celostní a čínská medicína. Přečtěte si, jaké techniky k tomu používá.

Meridián močového měchýře

Druhým meridiánem, který má vliv na migrénu je meridián močového měchýře. Začíná ve vnitřním koutku oka a vede přes čelo, hlavu a krk zezadu, podél páteře, přes zadek až na malíček u nohy.

Pokud je tento meridián plný a neprůchozí, projeví se to:

 • Bolestí hlavy spíše na čele a nahoře
 • Bolestí v bedrech
 • Slabostí v kolenou
 • Celkovou únavou

Ale také se plnost může projevit neustálým strachem a obavami, plačtivostí a bázlivostí. Pokud je meridián močového měchýře plný blokád, říká se tomu nevyplakané, zadržené slzy.

A skutečně, tento meridián se ucpává nejčastěji špatnými vztahy. Hlavně sama k sobě. Jeden z nejhorších přístupů sama k sobě je stylizovat se do role oběti. To má člověk rychle zaděláno na pořádnou blokádu hned několika meridiánů.

Co se týče stravy, je to podobné, jako u meridiánu žlučníku.

Jak jste na tom s migrénami vy?

Migréna nikdy nepřichází jen tak, z ničeho nic. Vždy jí předchází něco, co tělo z dlouhodobého hlediska může hodně poškodit. Migréna patří do jevů, kterým se říká pojistka. Když je toho na nás již moc (stresu, potlačených emocí) a hrozí poškození, tělo si člověka dokáže vypnout, položí si ho do postele a nechá ho vychladnout.

U nás se dozvíte, co je příčinou zrovna té vaší migrény a postaráme se i o vaše meridiány.

Zjistěte, s čím vám můžeme pomoci

© Šárka Eggerová | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top