Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Jak udržovat své meridiány průchozí s pomocí celostní medicíny

Víte o tom, že čisté a průchozí meridiány jsou důležité pro správné fungování našeho těla? Často se však může stát, že se vlivem špatné životosprávy zanesou. Jak to v takovém případě vypadá?

Jak na krásné tělo

Hodně lidí si myslí, že krásné tělo může mít jen člověk, který má pevnou vůli a je pod dokonalou sebekontrolou. Bohudík, tak to nefunguje.

K tomu, aby tělo bylo krásné, musí být:

 • Zdravé
 • Průchozí
 • Uvolněné
 • Spokojené
 • Milované

To nemá nic společného se sebekontrolou, drilem, dietami a odříkáním.

K čemu slouží meridiány

Pod povrchem těla je energetická síť, která musí být stále průchozí a čistá, pokud má být tělo zdravé a člověk spokojený. Energetická síť je rozdělena do jednotlivých segmentů, tzv. meridiánů. Meridiány jsou tedy části energetického systému člověka.

Meridiány tedy umožňují, aby:

 • Se energie dostala k vnitřním orgánům
 • Vyživovala je
 • Čistila je a tím je udržovala ve výborné kondici

TIP: Chcete své meridiány udržovat v perfektní kondici? Vyberte si některou z technik v rámci celkové terapie.

Co když meridiány nepracují tak, jak mají

Tak například vlivem dlouhodobého stresu a špatných stravovacích návyků nemá zatížený žaludek sílu na dokonalé strávení potravy. Ta následně ve střevech kvasí nebo hnije, čímž střevo velmi zatěžuje, ničí jeho mikroflóru a je příčinou mazlavých usazenin. Díky těmto usazeninám a se do těla přes střevní stěnu nedostanou potřebné vitamíny a minerály. Z hnijící hmoty se uvolňují toxiny, které přetěžují játra i ledviny.

Následkem toho se člověk cítí:

 • Unavený
 • Podrážděný
 • Vnitřně napjatý
 • Vystavený tlaku

Imunita klesne, čištění organismu s příznaky chřipky se dostavuje čím dál častěji. Metabolismus se zpomaluje, nedostatek vitamínů a minerálů se tělo snaží dohnat vyšším příjmem potravy, což vede mimo jiné i k obezitě. Hlad přichází hlavně večer, protože přes noc dobře fungující zažívací systém rozděluje a ukládá potřebné vitamíny a minerály.

Jak to napravit

Pokud se nejedná o život ohrožující akutní stav, je zbytečné chtít přinutit žaludek k lepšímu trávení léky. Zpočátku by to zabralo, ale bylo by třeba brát je doživotně se stále se snižujícím účinkem. A zátěž na játra by byla čím dál vyšší, čímž by klesla schopnost detoxikace a obnovy organizmu. Degenerace a stárnutí by přišlo velmi rychle.

Daleko výhodnější je přivést k žaludku dostatečné množství energie. To stačí. Tělo přesně ví, co kde chybí a jak to opravit. Potřebuje jen hnací sílu – energii. A tu k žaludku přivedeme tak, že uvolníme, zprůchodníme a vyčistíme jeho meridián. Změna je poznat během několika týdnů a zpravidla do pár měsíců je žaludek úplně v pořádku. Potom už záleží jen na tom, jak o něho budeme pečovat.

 

Jak se vlastně meridiány zanášejí

Znáte tu situaci, kdy se vám například ve vztahu něco nelíbí, ale vy nic neřeknete? Ani nic nedáte najevo, aby byl doma klid a všichni byli spokojeni. Pocit vlastní frustrace chvíli vydrží a potom už ho moc necítíte. Kam zmizel? Nikam. Desublimoval, tzn. usadil se v meridiánu plic, kde bude zpomalovat tok energie. Až se to stane stokrát a vícekrát, objeví se stále častější kašel, později astma, brochitida, alergie, ekzémy.

Jakmile se meridián vyčistí, tok energie se zprůchodní a tělo si samo celý systém opraví. Tělo s průchozími meridiány je zdravé, hladké, krásné a zářící. A vůbec nezáleží na věku.

A co vaše meridiány?

Není jednoduché si udržet meridiány čisté, to bychom museli jako společnost přehodnotit priority. Ale je možné meridiány udržovat v kondici čištěním. A na to jsme odborníci.

Zjistěte více o našich technikách

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera