Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Dejte si pozor na sluníčko. Jak se správně opalovat?

Horké letní dny jsou již konečně tady. Toužíte po krásně bronzové pokožce? Přečtěte si, jak se zdravě opalovat, abyste svému tělu zbytečně neublížili.

Dodržujte 6 jednoduchých pravidel

Nezdravé opalování může způsobovat nepříjemné potíže. Abyste jim předešli, věnujte pozornost následujícím 6 pravidlům pro zdravé opalování.

1. Celoroční péče o vaši pokožku

Péči o pokožku byste pochopitelně měli věnovat pozornost po celý rok. Zdravá pokožka disponuje přirozeným tukovým filtrem, který jí poskytuje ochranu před vysycháním a sluncem. Sprchové gely používejte spíše zřídka a vsaďte raději na sprchové oleje nebo jen čistou vodu.

2. Hydratace je důležitá

Jestliže použijete sprchový gel nebo tělové mýdlo, bezprostředně po koupeli natřete pokožku panenským olivovým olejem, do kterého můžete přidat pár kapek levandulové esence.

3. Pozor na opalovací krémy

Řada opalovacích krémů obsahuje konzervanty a další chemické látky, které pokožku velmi zatěžují. A bohužel ji tak paradoxně dělají náchylnější k poškození slunečními paprsky. Abyste se na sluníčku nespálili, chraňte se panenským olivovým olejem, ve kterém rozpusťte čistou levandulovou esenci. Je přitom potřeba myslet na to, aby esence byla opravdu zcela přírodní a ne konzervovaná.

4. Poslouchejte své tělo

Vaše tělo samo vysílá signály, podle kterých poznáte, kdy mu ještě pobyt na slunci dělá dobře a kdy už ne. Nesnažte se jej nijak zmanipulovat a poslouchejte, co vám říká.

5. Ochlazujte se

V průběhu opalování nezapomeňte chodit často do vody. V chladné vodě se vaše pokožka zatáhne a stane se odolnější.

6. Nezapomeňte na hydrataci po opalování

Bezprostředně po opalování opět použijte olivový olej s levandulí, který vaši pokožku krásně uklidní a vyživí.

TIP: Trápí vás nějaké zdravotní potíže? Přečtěte si, co všechno dokáže vyřešit celostní medicína.

Vybírejte si správné jídlo a nápoje

V průběhu slunění a bezprostředně před ním se vyhněte konzumaci alkoholických nápojů. Nedávejte si jídla, která jsou kořeněná horkým kořením, nejezte jehněčí maso ani plísňové sýry. Všechny tyto potraviny zvyšují horkost v těle a pobyt na slunci byste si proto příliš neužili.

Dejte si raději jídla, která mají pro organizmus chladivý účinek. Například:

  • vodu s citronem,
  • okurky,
  • okurkovou limonádu,
  • meloun
  • nebo třeba zákys.

Opalování bez plavek

Platí, že vůbec nejlépe si slunce a vodu užijete bez plavek. Jestliže se stydíte vyrazit na nudapláž, převlékejte se alespoň do suchých plavek vždy po příchodu z vody. Díky tomu předejdete nepříjemnému prochlazení močových cest a vaječníků u žen.

Vyberte si svoji proceduru

Chcete se jednou provždy zbavit nějakých zdravotních neduhů? Vyzkoušejte přístup celostní a čínské medicíny.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera