Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

6 věcí, kterými podpoříte naši terapii

Pokud jsme se spolu domluvili na tom, že o vás budeme pečovat a pomůžeme vám najít vnitřní rovnováhu a spokojený život, pravděpodobně jste od nás slyšeli, že budeme potřebovat vaši spolupráci. A že „spolu půjdeme 50 na 50“. Tím je myšleno, že my vám pomůžeme. Ale musíte s námi jít stejným směrem, ne proti nám. A jak taková padesátiprocentní spolupráce obvykle vypadá?

Zapisujte si svůj jídelníček

V rámci terapie většinou potřebujeme zjistit:

 • Jestli je vaše tělo dostatečně vyživované
 • Kolik má kalorické a toxické zátěže ze stravy

K tomu, abychom to zjistili, potřebujeme co nejpřesněji vědět, jak se stravujete a co pijete.

Obvykle nám stačí 14denní zapisování opravdu všeho, co projde zažívacím traktem. Pokud to půjde, tak i se záznamem časů.

A v úplně ideálním případě nám zaznamenáte i emoční hladinu. To znamená:

 • Jak se ten den cítíte
 • Kolik máte energie
 • Jestli se objevila úzkost, případně v kolik hodin

Jak fungují potravinové testy

Abychom mohli vyloučit intoleranci nebo alergii na určité potraviny, navrhneme vám projít potravinovými testy. Test se skládá ze dvou fází.

První fáze potravinového testu

První fáze testu je odlehčená. Při ní se zcela vyhýbáte testované potravině. V této první fázi je třeba dbát na velkou pečlivost, aby test prokázal skutečné výsledky.

Druhá fáze potravinového testu

Druhá fáze spočívá v zatížení organizmu testovanou potravinou. Tady je potřeba, abyste zaznamenali jakékoliv sebemenší potíže (bolesti hlavy, špatná nálada, otoky, nadýmání).

Potravinový test aplikovaný přímo na konkrétním člověku občas vyjde pozitivně i přes to, že třeba i pár týdnů před tím dělaný test v laboratoři vyšel negativně. Může to být proto, že každý člověk je jiný a univerzální hodnoty nemusí sedět všem.

K čemu slouží rozvolňovací aktivity

Někdy se stane, že vám doporučíme často ne příliš obvyklé rozvolňovací aktivity. Například:

 • Skákání na trampolíně
 • Sjíždění bobové dráhy nejlépe bez brzd
 • Kickbox
 • Noční šifrovací hru

Děláme to zvláště tehdy, když vás potřebujeme udržet v otevřeném a flexibilním stavu i ve dnech, kdy u nás zrovna nemáte termín. Stávalo se nám dost často, že po terapii se stav velmi zlepšil, ale do dalšího termínu se situace zase zhoršila. Zvláště pokud člověk zastával povolání jako manažer, ředitel, právník, účetní, lékař, učitel a tak dále.

A protože jsme se s tím odmítli smířit, nabádáme vás k těmto zdánlivě dětinským a nerozvážným, ale ve skutečnosti velmi prospěšným aktivitám. Pokud nám uvěříte a naše rady vezmete vážně, váš stav se bude zlepšovat daleko rychleji a ani vás to nebude moc bolet.

TIP: Trápí vás zdravotní nebo psychické potíže? Přečtěte si, co jsme schopní společně s vámi vyřešit.

Masáž meridiánů je bolavá? Řekněte nám to

Při čištění meridiánů se může stát, že některé úseky jsou velmi bolestivé. Nebojte se nám to říct. Neznamená to, že mladší terapeuti, kteří o vaše dráhy pečují, budou svoji práci dělat jen na půl plynu, ale změní techniku.

K dispozici mají více technik a nástrojů, aby vám mohli vyčistit tělo a přitom jste nemuseli trpět. Jen je potřeba, abyste nám o tom řekli.

Stejně tak se může stát, že po vyčištění meridiánu se nad meridiánem vykreslí tmavé fleky podobné modřinám. Jsou to nečistoty vytažené pod kůži, kde už si s nimi tělo lépe poradí. Pokud víte, že by vám vadilo, kdybyste měli na těle modřiny, prosím řekněte nám to předem. Uzpůsobíme vám terapii tak, aby pro vás byla co nejefektivnější, ale současně chceme přihlédnout k vašemu komfortu a estetice.

Myslete pozitivně

K tomu, abychom vám mohli co nejvíce pomoct, potřebujeme váš pozitivní přístup. Někdy se stane, že se stav po zahájení léčby dočasně zhorší. Nebo zlepšení stavu není tak rychlé, jak jste očekávali před začátkem. Pokud nám věříte a chcete skutečně vyřešit svůj problém, jste aktivní a spolupracujete s námi, musí se to povést.

V začátku se může stát, že se stav zlepšuje uvnitř a navenek to zatím není znát. To je případ především u:

 • Obezity
 • Ekzémů
 • A vysokého krevního tlaku

Konkrétně u obezity skutečně nemůžeme hned zaútočit na váhu a přinutit tělo, aby okamžitě shodilo bariéru, kterou si tak pracně vytvořilo. I když by to prostřednictvím ušní akupunktury bylo to nejlehčí a nejrychlejší řešení. Ale tím se člověk jen vystresuje, protože kvůli něčemu tam ta bariéra vznikla. Časem by váha znovu narostla a byla by zase o kousek větší.

Pokud nám dáte čas a budete s námi spolupracovat i v tomto případě, zbavíte se obezity jednou pro vždy.

Dejte nám zpětnou vazbu

Snažíme se o to, abyste si pobyt u nás skutečně užili a zbavili se potíží, se kterými k nám přicházíte. Velmi nám pomůžete zpětnou vazbou. Ať už pozitivní nebo i negativní, pokud byste měli takovou zkušenost. Také nám pomůže, když se budete ptát na všechno, co vám není úplně jasné. Abyste věděli, co a proč se s vámi děje.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera