Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

6 věcí, které byste měli vědět o energetickém cvičení Čchi-kung

Čchi-kung symbolizuje jedno z energetických cvičení. Zjistěte, jak cvičení probíhá, na jakém principu funguje a jak často byste se mu měli věnovat. 

Co je Čchi-kung

Jedná se o poměrně nenáročné energetické cvičení. Cvičí se nejčastěji ve stoje, ale také v sedě. Pohyby jsou pomalé a soustředěné. Zpočátku se cvičící člověk soustředí na techniku cviků, později se vše zautomatizuje a pozornost se přenáší na vnitřní práci s energií v meridiánech a energetických centrech těla.

Na jakém principu to funguje

Pomocí hlubokého dechu, pečlivě prováděných cviků a později hlavně koncentrace a soustředění se v těle kumuluje velké množství energie. Pomocí energie se:

  • otevírají a čistí meridiány,
  • rozhýbávají emoční a energetické bloky,
  • naplňují energetická centra.

Vyrovnává se tak energetická disharmonie v těle.

V čem je cvičení Čchi-kung prospěšné

V první fázi vyrovnává a doplňuje energii tělu. Vidět to je na obličeji. Vrásky se vyhlazují a kontury zjemní. Spánek se prohloubí, člověk má víc síly a radosti v životě. Orgány se obnovují, metabolismus se zrychlí a tělo se rychleji čistí. To vše, pokud člověk cvičí pravidelně.

Kdo ho může cvičit

Cvičit ho může téměř každý. Zpočátku jsou cviky velmi jednoduché jak technicky, tak na výdrž. Později je cvičení složitější především na soustředění. Ale k tomu se člověk propracuje současně s tím, jak se zvyšuje jeho kondice.

Jak často by se měl cvičit

Ideálně každý den po dobu 10-30 minut podle možností. Také se dá cvičit například každý druhý den po dobu 20-60 minut. Nebo 1× týdně 120 minut. Záleží, jak vám to nejvíce vyhovuje.

Kdy se dostaví výsledky

Po každém cvičení je člověk příjemně uvolněný a vyrovnaný – jako po dovolené. Při pravidelném cvičení se už po 3 měsících začíná postupně celé tělo obnovovat.

Osvojte si cvičení Čchi-kung u nás

Právě otevíráme pětihodinové intenzivní kurzy, na které bude navazovat pravidelné cvičení.

V kurzu se naučíte vše, co budete potřebovat umět pro pravidelné cvičení. Dozvíte se také základní informace o tom, jak energeticky funguje vaše tělo.

TIP: Máte o seminář Čchi-kung zájem? Dejte nám o tom vědět pomocí poptávkového formuláře.

Bude mít kurz pokračování?

Kurzy budou mít svoje pokračování. I pravidelné cvičení bude rozdělené podle pokročilosti účastníků.

V pokračovacích kurzech se dozvíte i dost teorie o tom, jak pracovat s energií i mimo cvičení v běžném životě. Ve vyšším stádiu pokračování se naučíte diagnostiku a řešení tělesných disharmonií pomocí Čchi-kungu.

Co si přinést s sebou?

Vezměte si:

  • karimatku,
  • pití, svačinu
  • a psací potřeby.

Studijní materiály dostanete od nás.

Pokud vás Čchi-kung zaujal, sledujte prosím sekci Čchi-kung na našich stránkách, která se bude stále postupně doplňovat o nové termíny kurzů a cvičení.

Zjistěte o Čchi-kung více

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera