Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

6 tipů, jak ve zdraví přežít Vánoce

Blíží se oslavy Vánoc a Nového roku, které každoročně plynule přechází v chřipky, angíny a nachlazení. Většina lidí si přitom v průběhu vánočních svátků dopřává velké množství jídla, které prokládá alkoholem. Čemu se vyvarovat a co do svého života přes toto období zařadit?

Přetížená slinivka

K častým chřipkám, angínám a nachlazení dochází zejména z důvodu přetížené slinivky, která v tomto období dostává obzvlášť zabrat. Tím pádem poté dochází ke snížení imunity a nepříjemným zdravotním problémům. Dá se jim však vyhnout. Jak?

6 tipů pro Vánoce prožité ve zdraví

Pozor na alkohol

Přes Vánoce snad více než kdy jindy v roce holdujeme alkoholu. Pokud alkohol pijete, prokládejte ho vždy dostatečným množstvím citronové vody. Na 1 litr vody použijte půl citronu, který do vody vymačkáte.

Cukroví nechte na pozdějí

I když k tomu vánoční pohoda svádí, nezačínejte s cukrovím a chlebíčky hned z rána. Raději počkejte až po 11. hodině dopoledne, tělo si s tím lépe poradí.

Střídejte jídla

Nejezte dvě stejná jídla po sobě. I když budete mít velké zásoby ze Štědrovečerní večeře, pokuste se jídla více střídat.

Procházka vám prospěje

I když za okny mrzne, nemělo by vás to odradit vyrazit čas od času na procházku. Vašemu zdraví to jedině prospěje. Nezapomeňte se přitom vždy obléct tak, aby vám nebyla zima.

Pozor na prochladnutí

Pokud náhodou na procházce prochladnete, co nejdříve vyrovnejte teplotu těla vanou hodně teplé vody, nebo saunou.

Dostatek spánku

I když ráno nemusíte vstávat brzy, choďte spát ještě před půlnocí.

Je to pár drobných rad, ale pro tělo se jedná o hodně velkou pomoc.

Trápí vás zdravotní problémy?

Pokud se potýkáte se zdravotními potížemi, vyzkoušejte přístup celostní a čínské medicíny. Jednotlivé terapie vám od problémů dokáží ulevit.

Co chcete úspěšně vyřešit?

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Šárka Eggerová | ochrana osobních údajů | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera