TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

6 důvodů proč se ženy brání sexu

22. 3. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína

Ženská večerní bolest hlavy. Tento fenomén se stal námětem mnoha vtipů. V čem se však ve skutečnosti skrývá příčina toho, že ženy nemají na sex náladu?

6 důvodů, proč „ženy bolí hlava“

Muži si často ztěžují, že jejich ženy nejeví příliš velký zájem o sex. Otázkou je, proč je to pro ženy takový problém. Důvodů může být hned několik:

  1. Novopečená maminka je příliš vyčerpaná péčí o dítě i domácnost a stále ještě unavená těhotenstvím a porodem.
  2. Vztah prochází krizí, partneři se navzájem odcizili.
  3. Žena si nevěří, nelíbí se sama sobě a nemá se ráda.
  4. Vztah je nevyrovnaný, žena si neváží muže, nebo muž ženy.
  5. Špatná technika, muž používá sex pouze pro vlastní uvolnění.
  6. Žena trpí hormonální nerovnováhou.

Co se s tím dá dělat?

Situace po porodu

Pokud má mladý pár doma malé dítě, nemůže muž počítat s tím, že po šestinedělí bude jeho žena večer znovu plná touhy a vášně. Její tělo bude potřebovat 5 let na to, aby se zahojilo a nabralo sílu. Hormonální soustava ženy bude ještě dlouho uvažovat spíše „mateřsky”.

V tomto případě mladému páru velmi pomůže, jak jen to bude možné:

Žena to velmi ocení, odpočine si a pokud to potom bude cítit, sama rozehraje sexuální hru. V žádném případě by ji muž k sexu neměl nutit. Trpělivost se mu vyplatí.

Vztah, který prochází krizí

Jestliže vztah prochází krizí, je bláhové si myslet, že to zachrání sex. Naopak. Když přijde krize a oba partneři chtějí ve vztahu dále pokračovat, je důležité uvolnit všechny tlaky a zkusit začít zase od začátku.

Když se žena nemá ráda

Pokud se žena nemá ráda a nelíbí se sama sobě, potom si nepřipadá přitažlivá a sex si nedokáže užít. Potřebuje pomoc svého partnera. Potřebuje se o sebe začít starat, věnovat si péči a pěkně se oblékat. Pokud to nepomůže, měla by začít chodit na terapii.

Nevyrovnané vztahy

Jestliže si muž své ženy neváží, nebo si žena neváží svého partnera, nemůže to fungovat. Ponižovaný partner se po sexu necítí dobře, a proto ho nevyhledává. Partneři si navzájem pomůžou tím, že zjistí a odstraní příčinu nerovnosti vztahu. Potom se i sex zcela změní.

Když muž myslí jen na sebe

Jestliže muž bere sex jen jako uvolnění po náročném dni, na partnerku se nenapojí. Snaží se jen co nejrychleji dosáhnout svého cíle. V tomto případě žena cítí, že je využívaná a o sex nemá zájem.

Žena by měla svému partnerovi říct, jak se cítí a pomoci mu najít jiný rozměr v sexu. Pomalu, skrze senzitivní masáže, ho může naučit napojit se na ni a prožívat skutečnou vášeň a lásku, což se později přenese i do jejich vztahu. A znovu ho může oživit.

Hormonální nerovnováha

Pokud žena trpí hormonální nerovnováhou, znamená to, že si neužívá svého ženství. Ve většině případů se žena snaží chovat jako muž:

Na sex nemá příliš chuť, její tělo je unavené a vyčerpané. Partner jí pomůže tím, že mužskou roli ve vztahu pevně obsadí on. Jen to bude chtít trošku trpělivosti. Hormonální záležitosti se totiž mění pomalu.

TIP: S hormonální nerovnováhou vám pomohou techniky celostní medicíny. Zjistěte, jaké terapie můžete podstoupit.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera