Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Přihlásit se

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

5 nejčastějších příčin bolesti kloubů

Za bolestí kloubů může stát hned několik příčin. Zajímá vás, jaké to jsou? Jak si můžete od bolesti ulevit sami? A jak vám s bolestí kloubů pomůžeme my?

Vlhko a chlad

Bolest kloubů může být způsobena napadením těla vnějšími škodlivinami. A to nejčastěji vlhkem a chladem. K tomu může dojít zejména, pokud je obranná čchi těla slabá a škodliviny do těla propustí. Nebo příliš dlouhým pobytem v chladnu a vlhku.

Tento problém se zpravidla dá vyřešit horkou koupelí nebo saunou. A to nejlépe bezprostředně po prochlazení. Pokud je pobyt v chladnu a vlhku pravidelný, potom by se i sauna měla stát pravidelnou.

Co se týče obranné čchi, nebo-li obranné energie, oslabit ji může:

  • Nevhodná strava
  • Málo odpočinku
  • Dlouhodobé napětí a tlak

Silná obranná čchi v chladu a vlhku zavře pokožku těla tak, aby se přes ni škodlivina nedostala. Pokud je ale čchi slabá, nedokáže to.

Dlouhodobé napětí ve svalech

Tělo člověka tuhne v případech, že:

  • Je člověk dlouhodobě pod tlakem
  • Zastává vysokou pracovní či společenskou roli a nedokáže se s tím psychicky vyrovnat
  • Zastává nějaké morální dogma, které nadřazuje nad sebe

Tuhne a tvrdne v závislosti na konzervativním myšlení a ztrátě schopnosti udělat změnu či přijmout jiný názor. A v závislosti na neschopnosti skutečně žít život se vším, co přináší. Tím dochází ke ztrátě nadhledu. Takto tuhé svaly za sebou táhnou svalové úpony na kloubech a následně i vazivo uvnitř kloubu.

Stálým pnutím v kloubech vzniká horko, které se tělo snaží vyrovnat tekutinou. Vznikají tak otoky kloubů, nebo voda v koleni. V první fázi pomůžou baňky a akupunktura. Tím se ovšem řeší jen následek. Proto je třeba se zastavit, případně se “resetovat”, začít vnímat co mám v sobě a nějak se k tomu postavit. Tady velmi pomáhá jóga a čchi-kung.

TIP: Zjistěte, co všechno dokážeme v rámci celostní a čínské medicíny vyřešit.

Plná hlava starostí

Přemýtání zraňuje žaludek a slinivku, způsobuje horkost žlučníku a jater a oslabuje močový měchýř a ledviny. Všechny tyto meridiány běží přes kolena a kyčle. Energetická nerovnováha v nich se projevuje bolestivostí v průběhu drah.

Je zbytečné nosit všechny problémy v hlavě a neustále se jimi zabývat, k ničemu dobrému to nepřispěje. Daleko výhodnější je naplánovat si řešení problému na příhodnou dobu a potom ho opravdu vyřešit. Do té doby a ani potom už na něho nemyslete. Není to nic jednoduchého, ale je to možné.

Nevhodná strava a stagnace lymfy

Příliš mnoho těžké a nevýživné stravy také způsobuje nerovnováhu a blokaci energie v meridiánech.

V místě, kde stagnuje energie, přestává téct i lymfa. Okolí kloubu plné staré a tuhé lymfy potom neumožňuje dostatečné čištění, obnovu a výživu kloubu. A kloub může začít skutečně degenerovat.

Jak vám pomůžeme my

Provedu analýzu vašich potíží, najdu příčinu a domluvíme se na postupu léčby. Akupunkturou srovnám výkyvy energie v těle. Potom vyčistíme meridiány, uvolníme napětí v těle a domluvíme se na postupných změnách ve stravě a v životním stylu, pokud to bude potřeba.

Jak si můžete pomoct sami

Rozpohybujte se fyzicky i mentálně a spolupracujte s námi. Rozpohybovat se přitom znamená nebránit se změnám jakéhokoliv druhu. Nenadálé komplikace a nečekaný průběh situací je ta nejlepší nahrávka na rozpohybování se. Pokud to tak člověk přijme, hodně tím získá.

Co je to ten „reset“

„Reset“ symbolizuje činnost nebo situaci, díky níž se:

  • Zpřetrhají zaběhlé zvyklosti
  • Zpřetrhají staré rutinní činnosti
  • Dokonale se vyčistí hlava

Silnější forma je například skok padákem, bungee jumping, nebo týdenní pobyt ve tmě. Dostupnější reset představuje například jízda na koni, squash, nebo noční šifrovací hra. Velmi oblíbeným způsobem resetu je také cestování na slepo. Koupíte si letenku a zbytek řešíte až na místě a až v konkrétní situaci.

Vím, že existuje spousta gelů a medikamentů tišících bolest a otékání kloubů. Bolest a otékání ukazuje na něco podstatně závažnějšího. Je to jen komunikace těla, ukazatel. Pokud se člověk dostane až k opravdové příčině a opravdu zodpovědně ji vyřeší, často si tím úplně změní život a otevře si nové obzory a možnosti. A za to ta námaha skutečně stojí.

Jaké používáme techniky?

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera