TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

3 důvody, kvůli kterým nás trápí vnitřní nervozita, napětí a úzkosti

21. 8. 2023 | Celostní medicína, Čínská medicína

Stále více lidí trpí psychickými obtížemi, které časem vygradují v úzkost a strach takzvaně z ničeho. I když mají skvělé životní podmínky a zdánlivě jim nic nechybí, jejich psychický stav tomu neodpovídá. Proč tomu tak je? Důvodů může být hned několik.

Nedokážeme se napojit na svoje informační pole

Psychika a nervová soustava našeho těla jsou koncipovány ke sbírání zkušeností vedoucích k růstu. Nitro člověka je napojeno na kolektivní informační pole. Ale jediné místo, kde se člověk k informacím skutečně může dostat, je to, kde není dosažitelný žádný operátor. Ani Wi-Fi, ani telefonní signál. A je to proto, že stejné frekvence, na jakých kmitá Wi-Fi mají právě i informace z informačního pole.

Znamená to, že pokud se člověk pohybuje v zasíťované oblasti, není schopný se nacítit na to, po čem skutečně touží. Nedostane se ke svým skutečným pocitům. Jeho pocity jsou ovlivněny. Podprahová reklama, frekvenční manipulace a blokace kontaktu se svým nitrem způsobí, že cítí potřebu být v souladu s davem, konzumem a proudem toho, co se teď právě hodí.

Jeho nitro je ovlivňováno tak, aby se stáčelo směrem k potřebě vydělávání velkého množství peněz a následného utrácení velkých částek tak, aby se udržel proud a síla konzumu. Proto je uměle tvořen kolektivní pocit nedostatečnosti kohokoliv, kdo se nesnaží být stejným jako momentální společenská modla.

Člověk je často drcen silou konzumní společnosti a proti tomu se ozývá přirozená touha po uvolnění a bezpodmínečném přijetí ho takového, jaký je. Dvě protichůdné síly tvořící v nitru člověka tlak a napětí. A i přesto, že takový člověk dělá všechno tak, jak se očekává, cítí vnitřní prázdnotu, nejistotu, strach.

K tomu, aby se dostal do stavu klidu a rovnováhy, musí zjistit, co uvnitř sebe obsahuje. Ideálně strávit týden v přírodě, kde není signál a tam se na svoje nitro nacítit. Je třeba si svoje pocity zapsat, protože po návratu do zasíťované oblasti všechno uvědomění postupně vyprchá. Proto čím méně člověk používá Wi-Fi, signál, nebo mikrovlnku, tím lépe. Skutečně se to dá přirovnat k vodicím drátkům loutky. A proto je třeba se jednou za čas vyháknout a existovat ve své skutečné energii, aby si člověk připomněl, kým je a kterým směrem chce on sám jít (oproti tomu, co je mu podsouváno).

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak vyzrát na letní střevní chřipky a další nevolnosti

Konzumace masa ovlivňuje naši psychiku

Konzumace masa je dalším důvodem naší psychické nestability. Může se zdát zvláštní psát o tomto tématu v době, kdy konzumní společnost tlačí na spotřebu masa – kdo negriluje, jako by nežil. Ale opak je pravdou. Stále více lidí si uvědomuje, že energie se neztratí. Není možné ji vymýt nebo vyvařit z pokrmu pryč. A proto přesně ty pocity, které zažívá zvíře před porážkou – úzkost, strach a pocit bezmoci, pokrmem přejdou na strávníka.

Udělejte si jednoduchý test

Zkuste šest měsíců nejíst maso a zcela jej vysaďte tak, abyste se po tuto dobu nesetkali s hormonem smrti, který se v mase v okamžiku porážky objeví. Po šesti měsících si dejte kousek smaženého řízku. Následně budete moct přesně popsat, jak se to zvíře cítilo, protože pocity jsou v jeho tkáni hmatatelné. Možná ani to sousto nedojíte a nebudete schopni jej polknout. A rázem se z vás stane vegetarián. 

Za tři měsíce zmizí závislost na hormonu smrti a za další tři měsíce se tělo vyčistí od emoční zátěže dříve požitých zvířat. V budoucnu už nebudete chtít něco podobného někdy absolvovat. Co budete jíst jako vegetarián? Planeta nabízí obrovskou škálu rozmanitých chutí, barev, tvarů a konzistence z rostlinné říše.

Rostliny neobsahují hormon smrti. Rostlina je připravena na to, že bude konzumována. Proto nemá nohy a neutíká. Ale v ideálním případě se vegetarián bude živit plody. Lidé jdou plodožravci. Proto se nerodí s tesáky a drápy jako masožravci, ale třenovými zuby schopnými rozdrtit plody rostlin. Když půlročnímu dítěti dáte do postýlky jablko a králíčka, nikdy nevytasí drápy a tesáky, neroztrhá králíčka na kusy. Ale instinktivně se zakousne do jablka, králík bude jeho velký přítel. Instinktivně. Vegetarián bude jíst pohanku, quinou, amarant, čočku, fazole, hrášek, fazolky, semínka, ořechy, rajčata, papriky, brokolici, květák, lilek, hlívu, dýni a další a další skvělé rezervoáry čisté energie. Kdyby někdo chtěl namítnout, že z tohoto není možné získat sílu – kůň je vegetarián a jeho síla a svaly jsou ohromné. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak si na dovolené opravdu odpočinout

Nespokojenost se sebou samým

Dalším důvodem úzkostí a strachu je věčná nespokojenost se sebou samým. Výška, váha, tvar postavy, barva vlasů, tvary a velikosti různých částí těla, výkonnost atd. Lidé se porovnávají, hodnotí a jsou stále nespokojeni. Neuvědomují si, že jejich tělo, životní podmínky, majetek atd. je jen odrazem jejich přístupu k sobě a ke svému životu. Stačí se zastavit, uvolnit se a na svůj život se podívat s odstupem.

Díky tomu uvidí, v čem na sebe tlačí, jaký k sobě mají přístup a co svými myšlenkami tvoří. Potom už stačí jen každodenně pracovat na změně a realita se promění.

K tomu, aby se člověk cítil pevně, stabilně a vyrovnaně je třeba mít dostatek respektu. Respektovat názory, projevy a existenci jiných lidí, stejně jako ty svoje. Mít respekt a úctu ke zvířatům, protože zvířata lidem nepatří, jsou to obyvatelé planety stejně jako lidé a mají právo na svoje životy a svoje životní cesty.

Jakmile se člověk naučí v životě našlapovat jemně, něžně a s úctou, začne mít úctu a pochopení i sám k sobě. Začne si vážit svého vlastního těla v jeho unikátní formě a za nic na světě by si nenechal předělat ani jedinou buňku, natož celé kusy tkání. Všechny svoje myšlenky a emoce bude brát jako vzácné indicie a za nic na světě by je nepotlačil léky, nebo návykovými látkami. Bude velmi pečlivě vybírat, co si do svého vnitřního prostředí pustí a co ne. Ať už ve formě stravy a nápojů, nebo ve formě energie. Bude velmi pečlivě zvažovat každý svůj životní krok, protože ví, že všechno má nějaké důsledky a každá myšlenka utváří jeho realitu. Bude mít respekt k nižším formám života, také k lidem nezralým a nevědomým, protože i oni mají právo na svůj růst a vývoj podle svého tempa. Potom ho přestane zajímat, co je tzv. in, protože jeho realita bude krásná, bohatá, stabilní a bezpečná. Stačí o ni začít pečovat a úzkosti, strachy a pocit bezmoci nebudou existovat.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Nadváha aneb jak udržitelně zhubnout

Zjistěte o svém těle více

Prohlédněte si naši nabídku seminářů tradiční čínské medicíny a pronikněte do svého nitra ještě hlouběji.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera