Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Případová studie: Léčba bolesti kloubů

Jak může probíhat léčba v našem studiu? To si ukážeme v konkrétní “případové studii”, která se věnuje léčbě bolesti zápěstí.

Úvodní terapie

Filip (23 let) k nám přišel na první návštěvu s chronickou bolestí levého zápěstí, která trvá už šest let. Bolest se projevovala hlavně při zátěži, avšak někdy se ozývala i bez jakékoliv činnosti.

Před šesti lety si vlivem sportu přetížil sval předloktí levé ruky, spíše u lokte v oblasti meridiánů tenkého střeva a tří ohňů. Na základě diagnostiky byla nastavena první terapie celostní a čínské medicíny – masáž s rozvolněním citlivých míst a akupunktura na ruce.

 

Následná péče

Došlo k velkému posunu, ale ruka zatím stále bolí. Bude potřeba pomocí meridiánových masáží pročistit následující dráhy: Plíce+Tlusté střevo; Perikard+Tři ohně; Žlučník; Ledviny.

Po těchto masážích se zápěstí postupně zlepšilo, ale občas ještě bolí. Pán je velmi snaživý a progresivní, ale žije příliš ve své hlavě a myšlenkách. Je zde přílišná uzavřenost a málo spontánnosti. To vytváří v těle tlak a pnutí. Bude se teď snažit změnit své nastavení a méně přemýšlet, dopomoci mu k tomu mohou techniky, které jsme klientovi doporučili.

Finální fáze

Po dalších čtyřech meridiánových masážích je vše v pořádku, ruka vůbec nebolí. Filip je zatím stále orientovaný na výkon, ale postupně přesměrovává orientaci na prožitek. To je nyní zásadní, díky tomu se dokáže dostat do klidu a opustit napětí, které tělu nijak neprospívá, ba naopak.

Na poslední terapii jdou vidět znatelné změny v nastavení klienta a nyní již naši péči nepotřebuje. Cítí se psychicky vyrovnaně a nic jej nebolí. Na základě zpětné vazby klienta můžeme zmínit, že byl s léčbou a celostním přístupem studia velmi spokojený, kromě odeznění fyzické bolesti se posunul také mentálně – je více uvolněný a má radost ze života.

Chcete se dozvědět více o naší terapii?

Přečtěte si další recenze našich klientů.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera