TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Rozvolňující masáž: Jak probíhá a s čím vám pomůže?

8. 7. 2019 | Celostní medicína, Masáže

Domníváte se, že při masáži dochází pouze ke tření svalů za pomoci masážních olejů nebo emulzí? Dobře provedená rozvolňující masáž má však za úkol tělo hloubkově vyčistit, vyživit a obnovit. Přečtěte si o rozvolňující masáži víc.

Jak se při rozvolňující masáži postupuje

Při rozvolňující masáži nedochází pouze k uvolňování zad. Maséři se dále zaměřují na obličej, pokožku pod vlasy, týl, šíji, lýtka i plosky nohou. Masér přitom postupuje tak, že uvolňuje jednotlivé vrstvy svalů postupně a každému svalu se věnuje zvlášť.

Pro uvolnění těla se používají jednotlivé akupunkturní a spoušťové body, přičemž se zohledňuje i aktuální stav jednotlivých meridiánů.

Uvolňují se vegetativní nervy

Při této masáži se uvolňují zejména vegetativní nervy vedoucí informace z mozku míchou do vnitřních orgánů a končetin.

Vše si můžeme vysvětlit na jednoduchém příkladu fungování žaludku. Jestliže jsou svaly kolem páteře uvolněné, dochází ke stoprocentnímu přenosu informací z mozku do žaludku. Ten tedy může dokonale strávit potravu a tělo ze stravy získá maximální množství stavebních látek. Nestrávené zbytky potravy přitom z těla odchází pravidelně a bez potíží.

Pokud jsou však svaly kolem páteře napjaté, ke stoprocentnímu přenosu informací nedochází. Žaludek netráví tak, jako dřív a potrava ve střevech postupně kvasí a hnije. Kvůli tomu vznikají toxiny, které se navíc uvolňují do krevního oběhu a postupně otravují celé tělo.

Člověk poté začíná pociťovat únavu, má špatnou náladu a neustálou chuť na něco dobrého.

Jsou vaše svaly napjaté?

Nejčastěji se svaly dostanou do velkého napětí, pokud nás přepadá stres, strach či obavy.

Jak na nás stres působí

Pokud se člověk v přírodě setká s predátorem, dá se automaticky na útěk. Jakmile se lekne, spustí se stresová reakce v jeho organizmu a nastavení těla se okamžitě změní. Svaly rázem ztuhnou, kůže se napne a krev se z trávící soustavy přemístí do mozku.

Tělo se stává pevnější a hladší. Mozek je schopen mnohem rychleji vyhodnotit nejlepší únikovou cestu a vymyslet strategii k boji. Jakmile je nebezpečí pryč, přichází uvolnění. Člověk se v takové chvíli často rozpláče a přenastaví do běžného režimu.

Problém současné společnosti spočívá v tom, že stres přichází plíživě a zůstává v našem těle i několik týdnů nebo dokonce měsíců. A pro následné uvolnění je zapotřebí podstoupit právě rozvolňující masáž.

Nechte masáž na nás

Chcete své tělo pořádně uvolnit a zrelaxovat? Vyzkoušejte rozvolňující masáž s našimi profesionálními maséry.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera