TIP: Máme pro vás novou knihu Dlouhověkost? Žádný problém! » zjistěte více

Meridiánové masáže: Jak u nás probíhají a v čem vám pomohou?

5. 11. 2019 | Celostní medicína, Čínská medicína, Masáže, Ze života firmy

Pokud jste v naší péči, pravděpodobně máte zkušenosti s meridiánovými masážemi. Vždy se vás snažíme informovat o tom, co vám mají meridiánové (případně rozvolňovací) masáže přinést. I přesto vám to však v dnešním článku kompletně přiblížím.

Co jsou meridiány a jak fungují?

Meridiány jsou energetické větve, tzv. vstupy energie do jednotlivých orgánů.

Proto, aby vnitřní orgány mohly fungovat na 100 % a bez přestávky, je každý z nich každý den dvě hodiny ošetřován centrální energií. Znamená to, že cca 70 % naší životní energie je každé dvě hodiny v meridiánu jednoho z orgánů.

V těle je 12 orgánových meridiánů a ošetří se za 24 hodin.

Vše si vysvětlíme na příkladu. Od 9:00 do 11:00 hodin je centrální energie v meridiánu slinivky. Pokud je meridián volný, může se v něm energie volně pohybovat. Díky tomu může slinivku vyčistit, posílit a pokud měla nějaký problém, tak uzdravit. Proto má člověk před 11:00 snad největší hlad za celý den – slinivka je silná a připravená dokonale rozložit přijatou potravu.

Co se děje, když je meridián neprůchozí?

Jenže co když je meridián jen těžko průchozí, nebo dokonce neprůchozí? Jaký asi bude servis slinivky při takto ucpaném meridiánu? Velmi chabý. To ale neznamená, že člověku slinivka hned onemocní. To naštěstí ne.

Proces degenerace jednotlivých orgánů v důsledku nedostatečného čištění a vyživování je opravdu dlouhodobý. Na fakt, že se energie ke slinivce pořádně nedostane, tělo upozorňuje:

Všechny symptomy nepřicházejí najednou. Ale čím víc jich je, tím delší dobu je slinivka bez pořádného “servisu”. Proto se snažíme udržovat vaše meridiány čisté a průchozí, a to především meridiánovými masážemi.

Co by měla obsahovat správná meridiánová masáž?

Pokud terapeut nepracuje podle předem daného zadání, vyšetří si vás, aby dokázal co nejefektivněji vyrovnat případné disharmonie vašeho stavu.

Mimo jiné zjistí, jestli nemáte akutní potíže, jejichž řešení má přednost. Jakmile je jasné, jak terapie bude probíhat, terapeut prohřeje a uvolní vaše tělo. Tím se usnadní čištění blokád v meridiánech a uvolňování svalstva zejména při rozvolňovací masáži.

Používá se i akupunktura

Při meridiánové terapii je často použita i akupunktura pro efektivnější účinek terapie. Při meridiánové masáži se terapeuti snaží vyčistit vždy celý párový meridián. Tato procedura bývá – hlavně při prvních terapiích – bolestivá.

Proto je dobré reagovat na bolest, pokud víte, že už je to za hranicí. Někdy je třeba meridián vyčistit ne najednou, ale pomalu po vrstvách. A to třeba na třikrát, nebo čtyřikrát. Také se stává, že po čištění meridiánů zůstávají na těle modřiny. I když to tak nevypadá, je to žádoucí jev. Podobný tomu, co zůstane po baňkování. Modřiny zpravidla rychle zmizí a tělu se hodně uleví.

Budete unavení

Také je dobré vědět, že po meridiánové masáži bude vaše tělo až dva dny unavené. Pokud tomu chcete předejít, pijte detoxikační čaj, který dostanete po každé meridiánové masáži. Čaj eliminuje nepříjemné projevy detoxikace. Ale zároveň samotnou detoxikaci a čištění nijak nezastavuje, naopak ji podpoří.

Co by měl zvládat meridiánový terapeut?

Protože se snažíme do naší klientely přijmout co nejvíce lidí, musíme přijmout i více terapeutů. To rozhodně nesymbolizuje jednoduchý proces. Práce terapeuta je totiž velmi namáhavá a složitá. Nejvíce energeticky, to si může každý doma sám vyzkoušet. Práce je však namáhavá i psychicky a teprve až na posledním místě je únava svalová.

Při meridiánové masáži se terapeut musí soustředit na tyto faktory:

Dále terapeut během práce:

Terapeut je klidný, vyrovnaný a příjemný i přes to, že se často dostává do časové tísně. V době, kdy klient odpočívá, píše terapeut zápis, ve kterém se snaží přesně vystihnout a obsáhnout i nepatrné poznatky a reakce těla. A svoji práci často konzultuje se mnou.

Proto, aby toto všechno zvládl, musí být nadšenec. Musí mít opravdu rád lidi, chtít s nimi pracovat a pomáhat jim v jejich růstu.

Jací terapeuti tvoří náš tým?

Mám ohromné štěstí, že mám tým složený z přesně takových osobností. I když někteří jsou ještě nejistí a bojí se, aby všechno dobře zvládli. Chybí jim profesionální jistota, kterou nemůžou získat jinak než dosažením určitého množství úspěchů. To je ale jejich jediný handicap, jinak chtějí být stejně perfektní jako jejich starší kolegové.

Samozřejmě se může stát, že mezi sebe přijmeme člověka, který má potenciál a snahu, ale snaha ho časem opustí. A k tomu, abychom takovou věc co nejdříve podchytili slouží “Dotazník spokojenosti”, o jehož vyplnění vás slečna asistentka bude žádat po každé meridiánové masáži. Dotazníky jsou anonymní a slouží především k tomu, aby všechno klapalo, jak má.

Velmi děkuji za vaše hodnocení, názory a podněty, protože tím nám pomáháte zdokonalovat naši práci.

Přeji vám i nám, aby se nám stále více dařilo pomáhat vám v růstu a udržovat vás v harmonii, protože to nás skutečně baví.

Vyzkoušejte meridiánovou masáž i vy

Chcete si nechat vyčistit své akupunkturní dráhy i vy? Kontaktujte nás a domluvte se s námi na termínu meridiánové masáže.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera