Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže

Zůstaňne v kontaktu
RSS Facebook

Jak funguje a s čím vám pomůže rozvolňující masáž

Hodně lidí si myslí, že masáž spočívá pouze ve tření svalů za pomocí masážních olejů nebo emulzí. A někdy to tak bohužel opravdu je. Ovšem skutečná dobře provedená rozvolňující masáž tělo hloubkově čistí, vyživuje, obnovuje a komplexně regeneruje.

Jak rozvolňující masáž probíhá

Maséři nerozvolňují jen svaly zad. Zaměřují se také na:

  • Obličej
  • Pokožku pod vlasy
  • Plosky nohou
  • Uvolnění týlu, šíje a lýtek

Svaly zad tak přicházejí na řadu až na konec. Postupně , uvolňují všechny vrstvy svalů vrstvu po vrstvě. Každému svalu se věnují zvlášť.

Tělo uvolňují za pomocí akupunkturních a spoušťových bodů, současně zohledňují i stav jednotlivých meridiánů.

TIP: Zjistěte více o tom, jak probíhá akupunktura a akupresura. Víte, s čím vším vám v praxi dokáže pomoci?

Jak tato masáž funguje

Při rozvolňující masáži nám jde především o uvolnění vegetativních nervů, které vedou informace z mozku míchou do vnitřních orgánů a končetin.

Příklad z praxe: Trávení

Vysvětleme si to například na žaludku. Dokud jsou svaly kolem páteře volné, přenos informací je 100% a informace z mozku do žaludku jsou přesné. Žaludek tedy stráví potravu dokonale, tělo z potravy získá maximum stavebních látek a nestrávené zbytky odcházejí pravidelně a bez potíží z těla ven.

Pokud jsou však svaly kolem páteře v napětí, přenos informací už není 100%, protože nervy jsou utiskované. Takže když žaludek dostává například jen 50% informací, netráví už tak jako dřív. Nepracuje totiž na 100 %.

Potrava dál postupuje nedostatečně strávená a ve střevech kvasí a hnije. Toxiny, které takto ve střevech vznikají se uvolňují do krevního oběhu a otravují celé tělo. Výsledkem je:

  • Únava
  • Špatná nálada
  • Neustálá chuť na něco dobrého

Pokud je současně i neprůchozí meridián žaludku, člověk by časem mohl onemocnět.

TIP: Vyzkoušejte speciální rozvolňující masáž i vy a zbavte se zbytečného napětí. Přečtěte si, co všechno je její součástí.

Jak se svaly dostanou do tak velkého napětí

Na začátku všeho je obvykle:

  • Stres
  • Strach
  • Nebo obavy

Stres je pro člověka životně důležitý faktor. Ale místo toho, aby člověk využíval stres, stres ovládá člověka.

Jak funguje stresová reakce

Člověk se v přírodě setká s predátorem a dá se na útěk. Kdyby jeho tělo zůstalo v běžném nastavení, asi by daleko nedoběhl. V tu chvíli, kdy se lekne, spustí se stres a nastavení těla se okamžitě změní. Svaly ztuhnou, kůže se napne a uzavře, trávicí soustava se odkrví a krev naopak zaplaví mozek.

Tělo se stane pevným, hladkým a rychlým tělesem s mozkem podobným počítači schopným okamžitě vyhodnotit nejlepší únikovou cestu, nebo strategické body k boji.

Jakmile nebezpečí pomine, přirozeně přijde uvolnění. Zpravidla se člověk rozpláče, tělo se povolí a přenastaví do běžného režimu.

Problém naší společnosti je v tom, že stres přichází plíživě, ovšem se stejnou intenzitou. A zůstává i několik týdnů, u někoho i měsíců. Fázi uvolnění a nastavení do běžného režimu potom provádíme my.

Nechte své tělo hýčkat i vy

Rádi byste uvolnili své tělo i mysl s pomocí této rozvolňující masáže? Naši profesionální maséři se o vás rádi postarají.

Chcete dostávat upozornění na nové články?

Registrujte se a dostávejte na svůj e-mail upozornění na nové články v blogu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články, a případně novinky a akce studia, po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak vaše údaje chráníme »

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvoril MD webdesign - tvoříme obchodně úspešné weby
Foto: Tomáš Kučera