Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
TIP: Nenechejte si ujít jeden z posledních prezenčních seminářů Cesta do vlastního středu » zjistěte více a přihlaste se
Alternativní a celostní medicína
Vyřešíme vaše fyzické, psychické a vztahové potíže
Trápí vás často migréna a zajímá vás, co se při tomto stavu děje s vaším tělem? A jak si od migrény ulevit s pomocí celostní medicíny?
Migrénou nazýváme silnou, často tepavou bolest hlavy, která dokáže člověka na čas úplně vyřadit z každodenního života. Někdy se nás přitom tento nepříjemný stav může držet i několik dní.
Úporná bolest se často vyskytuje jen na jedné polovině hlavy a většinou ji doprovází:
Při migréně dochází ke stažení svalů krku a šíje, k zúžení cév vedoucích do mozku a jejich následnému rychlému roztažení. Roztažená cévní stěna snadněji propouští vodu do okolních tkání. Tím vznikne v mozku otok, který tlačí na nervová zakončení. A to způsobuje tak velikou bolest. Ale proč se svaly krku a šíje stáhnou a cévy zúží?
TIP: S migrénou vám mohou pomoci jednotlivé techniky celostní a čínské medicíny. Znáte všechny?
Migrénami trpí spíše ženy, než muži. A spíše takové ženy, které mají svůj život a průběh očekávaných situací už předem připravený. A velmi jim záleží na tom, aby se věci udály podle předem daného scénáře.
Zpravidla se tím snaží splnit něčí očekávání. Nedělají to primárně pro sebe, chtějí jen, aby všechno bylo v pořádku a všichni byli spokojeni.
Když se jim situace vymyká z rukou (nestíhají termíny nebo jsou třeba unavené, když se to zrovna nehodí), prožívají silné emoce. Mezi ty převážně patří:
Většinou přitom ženy nedají nic najevo, nedovolí si to. Vzniká přetlak, který nějak musí ven.
Na migrénu mají vliv dva typy meridiánů. Každý z nich přitom vede skrz naše tělo jinou cestou a jeho přeplněnost má odlišné vlivy na lidský organismus.
Prvním meridiánem, který má na migrénu vliv je meridián žlučníku. Začíná u zevního koutku oka, vede přes hlavu zboku, krk, rameno, zadek, kyčle, kolena a končí u nehtového lůžka prstu vedle malíčku na noze.
Když bývá tento meridián přeplněný, projevuje se to:
Ale co když ho musíte schovat? Aby nikdo nic nepoznal? Po několika letech systematického schovávání vzteku je člověk jako papiňák. Pára stoupá vzhůru a hlava je jako výpustný ventil.
Také strava značně ovlivňuje stav meridiánu. Smažená jídla, uzeniny, paštiky, sýry a alkohol mohou významně přispět k migrénám. Stejně, jako prášky na bolest. Pomohou na chvilku, ale samy přispívají k plnosti meridiánu žlučníku. A samozřejmě stres.
TIP: Čištěním meridiánů se zabývá celostní a čínská medicína. Přečtěte si, jaké techniky k tomu používá.
Druhým meridiánem, který má vliv na migrénu je meridián močového měchýře. Začíná ve vnitřním koutku oka a vede přes čelo, hlavu a krk zezadu, podél páteře, přes zadek až na malíček u nohy.
Pokud je tento meridián plný a neprůchozí, projeví se to:
Ale také se plnost může projevit neustálým strachem a obavami, plačtivostí a bázlivostí. Pokud je meridián močového měchýře plný blokád, říká se tomu nevyplakané, zadržené slzy.
A skutečně, tento meridián se ucpává nejčastěji špatnými vztahy. Hlavně sama k sobě. Jeden z nejhorších přístupů sama k sobě je stylizovat se do role oběti. To má člověk rychle zaděláno na pořádnou blokádu hned několika meridiánů.
Co se týče stravy, je to podobné, jako u meridiánu žlučníku.
Migréna nikdy nepřichází jen tak, z ničeho nic. Vždy jí předchází něco, co tělo z dlouhodobého hlediska může hodně poškodit. Migréna patří do jevů, kterým se říká pojistka. Když je toho na nás již moc (stresu, potlačených emocí) a hrozí poškození, tělo si člověka dokáže vypnout, položí si ho do postele a nechá ho vychladnout.
U nás se dozvíte, co je příčinou zrovna té vaší migrény a postaráme se i o vaše meridiány.
© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera