Případová studie: Migrény, bolesti zad a kloubů

19. 1. 2022 | Akupunktura, Celostní medicína, Čínská medicína, Masáže

Jak může probíhat terapie v našem studiu? Na to se podíváme v této případové studii, která je zaměřena na léčbu migrény, bolesti zad a kloubů.

Vstupní situace

Žena, 28 let. Kontaktovala nás z důvodu častých migrén, bolestí zad a kloubů.

Migrény přicházely přibližně 1x týdně. Ženu sužovala tepavá bolest na spáncích hlavy, nemohla se na nic soustředit. Ve chvílích bolesti nesnesla žádné zvuky, ani světlo. V nejhorší fázi migrény jí bylo špatně od žaludku a často i zvracela. Bolesti zad a kloubů přicházely nárazově. Omezovaly ji nejen přes den, ale často i v noci.

Analýza příčiny

Při úvodní terapii se zjistilo, že paní navíc dlouhodobě trpí únavou. Ráno téměř nemohla vstát z postele a brzy odpoledne už by se do ní zase ráda vrátila. Aby se dokázala koncentrovat na práci, pila více káv za den a postupně se dostala do stavu, kdy kromě kávy a čaje nepila nic jiného, žádnou vodu. Také jí otékaly nohy. Trpěla vznětlivostí – každá maličkost ji dokázala zbavit klidu třeba i na půl dne, často vybuchla téměř kvůli ničemu. Spánek byl nedostačující – nedařilo se jí usnout a brzy ráno, klidně i dvě hodiny před budíkem už byla zase vzhůru.

Ale co ji trápilo asi nejvíc – nemohla otěhotnět. Byla v dlouholetém vztahu, ona i partner si rok a půl velmi přáli dítě, ale zatím neúspěšně.

Diagnostika z jazyka a pulzu ukázala horkost v játrech, oslabenou slinivku a výrazně oslabené ledviny. Při analýze životního stylu vyšlo najevo, že pracuje na manažerské pozici v nadnárodní společnosti. Vede větší tým lidí a současně podléhá vedení společnosti. Často je nucena zadávat lidem ve svém týmu ne zcela logická zadání, se kterými sama nesouhlasí. Pracuje i 12 hodin denně a pokud má volno, snaží se hodně sportovat. Svoji práci změnit nechce, cítí odpovědnost za lidi ve svém týmu a nechce je opustit. Často zažívala zlost a bezmoc.

Problém se pokoušela řešit u sebe, nepříznivou pracovní situaci považovala za svoje selhání. Tím došlo k disharmoniím v těle. Zlost se hromadila v meridiánu jater, přemýšlení nad situací oslabilo slinivku a došlo i k vyčerpání ledvin. Aplikovali jsme akupunkturu na vyrovnání disharmonií.

 

Následná péče

Bylo třeba také uvolnit a vyčistit všechny blokády v energetickém systému a tím uvolnit samoléčící systém těla. Paní byla v průběhu všech terapií a masáží postupně seznámena s fungováním svého těla, i s dopadem situace v zaměstnání a jejího vztahu sama k sobě na její zdravotní stav.

 

Finální fáze

Po zralé úvaze se rozhodla podat výpověď a najít si klidnější a smysluplnější práci. Jakmile se zpomalil její životní styl, otěhotněla.

Nějakou dobu ještě přicházela jednou za čas na udržovací terapie, ale v současné době už je úplně mimo léčení, pokud víme, tak zdravá a spokojená.

Chcete se dozvědět více o naší terapii?

Přečtěte si další recenze našich klientů.

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera