Perikard a 3 ohně: jak systém funguje a co může způsobit jeho uzavření?

3. 1. 2024 | Celostní medicína, Čínská medicína

Perikard a tři ohně

V našem studiu se hodně do hloubky zabýváme energetickými dráhami, neboli meridiány. V tomto článku se podrobněji podíváme na meridiány perikardu a tří ohňů, které jsou pro náš život velmi podstatné. 

Co je perikard a proč je pro nás důležitý

Perikard je obal srdce, který tento orgán udržuje na svém místě a chrání ho před přílišným překrvení a roztažením. Zároveň také poskytuje ochranu před jeho poškozením a infekcemi. 

Ale perikard pro nás má daleko větší význam, než jen ten fyzický. Má totiž také energetické a přidružené systémové funkce. Rozprostírá se napříč celým tělem a obrovský vliv má i na psychiku. Stejně jako u ostatních systémů těla, i perikard má svého zástupce – a tím jsou tři ohně. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 6 tipů, jak se rychleji dostat k vytouženým cílům

Jak funguje systém perikardu a 3 ohňů

Energeticky orgánový systém perikard a tři ohně zjednodušeně řečeno funguje jako napojení těla na duši. Tři ohně jsou energetický orgán, který se otevírá, nebo uzavírá v závislosti na tom, jak žijeme v souladu se svým inkarnačním plánem.

Pokud se ve své inkarnaci pohybujeme v souladu se svým nejniternějším přáním, jsme otevření, život prožíváme a nebráníme se výzvám, které nám život přináší, potom jsou perikard a tři ohně naplno otevřené. Poznáme to tak, že máme plno energie a s radostí prožíváme život a vše, čím se zabýváme.

Tak to ostatně většinou mají všechny malé děti. Kolem sebe máme skvělé lidi a do života nám chodí spousta příležitostí. Co si přejeme, to se brzy splní.

Ale občas se stane, že člověk ze své cesty sejde. Zůstane příliš dlouho někde, kde už dávno nemá být, nebo se nevyrovnal s nějakou zkušeností, která nebyla příjemná, ale měla pro něho velký vývojový význam. Nebo se něčím nechal příliš pohltit a svůj život už neprožívá.

Pokud se něco takového stane, tři ohně se začnou zavírat. Člověk to potom cítí jako úbytek energie a pokles nálady. Už ho nic moc nebaví a ani příležitosti už se nedostavují jako dřív. Člověk cítí, že něco není v pořádku. Nemá k ničemu motivaci. Dokonce i to, co ho dřív naplňovalo a bavilo, už mu nic neříká. Lékařská vyšetření zpravidla nenajdou žádný důvod k tomu, aby se tak člověk cítil.

Z počátku jsou to jen chvilky, kdy je člověk tzv. bez nálady. Ale pokud by se energetický orgánový systém perikard a tři ohně zavíral víc a víc, mohlo by dojít až k vyhoření.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 4 nejčastější přesvědčení, která zbytečně blokují váš růst

K uzavření systému vždy existuje důvod

Jestliže se energetický orgánový systém začne uzavírat, vždy k tomu existuje nějaký důvod. Dalo by se to připodobnit tomu, když někdo sejde z cesty na několikadenní túře v divočině a hrozí, že už nenajde cestu zpět a ztratí se navždy. Tak i perikard spolu s orgánem tři ohně střeží naši duchovní cestu a zareaguje vždy, pokud bychom se od ní začali vzdalovat.

Jak se může napadení perikardu projevovat

Perikard kromě fyzického obalu srdce zastupuje i cévní, nervový a hormonální systém. A používá je jako nástroje, kterými člověka dokáže zastavit, pokud zabloudil a na bludné cestě pokračuje dál. Například:

Jak se může projevovat napadení systému 3 ohňů

Tři ohně se projevují spíše na energetické úrovni. Jednat se může například o dlouhodobou únavu, nedostatek elánu, nulovou motivaci, žádnou chuť do života či neschopnost prožívat radost. To jsou některé z projevů uzavírajícího se orgánu tři ohně. Pokud člověk jedná proti sobě, vždy se nejprve začnou uzavírat tři ohně. A pokud se něco nezmění, teprve potom nastupuje perikard.

Na první pohled se to může zdát kruté a demotivující. Ale opak je pravdou. I ty nejtěžší projevy uzavřeného perikardu jsou láskyplnou komunikací těla, které se tím snaží zabránit škodám, které by si člověk svým jednáním mohl způsobit.

Na konci inkarnace dochází k pochopení a uvědomění si všech výzev, které na člověka čekaly a které mu mohly umožnit rychlý posun do vyšších vibrací. Byly to možnosti k vybudování si daleko lepší platformy pro existenci, než byla ta stávající. S tím souvisí i lepší životní podmínky, neomezené zdroje, velké tvořivé schopnosti a nespočet příležitostí seberealizace.

S každým novým postupem do vyšších vibrací se podmínky několikanásobně zlepšují směrem k lehkosti bytí, takže během života se člověk může dostat do stavu, kdy prožívá radost ze všeho, co probíhá. Ať už je to v něm, nebo kolem něho. O to podvědomě usiluje každá inkarnovaná bytost. Proto je tolik lidí závislých na omamných látkách. Ve chvíli, kdy jsou pod vlivem, mají pocit, že to je ono. A takto se chtějí cítit stále.

Realita vyšších vibrací je daleko krásnější. Člověk v ní prožívá vše skutečně naplno a „v plných barvách“. Všechny bytosti podvědomě ví, jaké to je existovat ve vysoko vibračním stavu a podvědomě po tom touží. A na cestě inkarnací existuje spousta situací, období, nebo úskalí, kdy by člověk mohl nenávratně ztratit směr. Potom by neměl šanci svého cíle dosáhnout.

Proto je síla a dosah perikardu tak mocná, abychom okamžitě poznali, ve které chvíli a čím jsme se vzdálili od směru ke svému cíli.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Co je lenost a proč byste neměli ignorovat potřebu odpočinku

Mnoha lidem se změna nepodaří

I přes to, že v sobě nosíme tak úžasný nástroj, mnoha lidem se jejich inkarnace nevydaří. A to z různých důvodů. Když se podíváte do očí lidem na sklonku jejich života, lidem, kterým jejich život protekl mezi prsty, uvidíte silný pocit beznaděje, vnitřního utrpení, zlosti a lítosti.

Člověk by dal všechno na světě za to, aby získal možnost vrátit čas a využít šancí, které měl a nevyužil. Najednou vidí, jak málo úsilí bylo třeba vynaložit, aby získal, co pro něho bylo připraveno. Proto na nás naše energetické orgány tlačí, abychom svůj život skutečně žili a získali všechny dovednosti, schopnosti, uvědomění, nové úhly pohledů a tím rostli a vyvíjeli se směrem k lehkosti bytí a nejvyššímu dobru.

Co všechno se nám v životě stává překážkou a vede systém perikardu a tří ohňů, aby nás zastavili dřív, než bychom si vyčerpali všechen čas a prostředky, ale nic bychom z toho nezískali? Na to se podrobněji podíváme v příštím článku. 

Sdílejte na sociálních sítích

Rady a tipy pro váš lepší život

Všechny články

© Chambre de Charme s.r.o.
ochrana osobních údajů | cookies | všeobecné obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby
Foto: Tomáš Kučera